Dell G15 5511 laptopun belli zamanlarda bazı tuşları çalışmıyor

mash

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, daha önce forumda bu sorunu yaşayan görmüştüm. Dell G15 5511 oyuncu laptopunu kullanmaktayım. Bazı zamanlarda klavyenin bazı tuşları çalışmıyor. Çalışmayan tuşlar klavyenin sağ tarafında. Daha önce sorunun klavye kablosunda olduğunu duymuştum, muhtemelen öyle çünkü bazı zamanlar örneğin laptopu bir yere taşırken düzeliyor, bazı zamanlar yine gidiyor. Ben de sorunun kablodan kaynaklandığını düşünüyorum. Bu sorunu yaşayan varsa çözüm olarak ne önerir misiniz?

Arkadaşlar merhaba, daha önce forumda bu sorunu yaşayan görmüştüm. Dell G15 5511 oyuncu laptopunu kullanmaktayım. Bazı zamanlarda klavyenin bazı tuşları çalışmıyor. Çalışmayan tuşlar klavyenin sağ tarafında. Daha önce sorunun klavye kablosunda olduğunu duymuştum, muhtemelen öyle çünkü bazı zamanlar örneğin laptopu bir yere taşırken düzeliyor, bazı zamanlar yine gidiyor. Ben de sorunun kablodan kaynaklandığını düşünüyorum. Bu sorunu yaşayan varsa çözüm olarak ne önerir misiniz?

Kasada bir şişlik deforme varsa pil şişmiş olabilir. Şimdi ne alaka diyeceksin bir videoda görmüştüm pil şiştigi için tuşlar altındaki mekanizmaya tam temas etmiyor.

Çok gıcık bir olay. Basıyorum yazmıyor. Sonra numlock aklıma geliyor.

En sağında ise orası numpaddir onu açıp kapatmanız çalışmasını engelleyebilir.
Hocam numpadte bazı sayılar, alt yön tuşu, delete tuşu çalışmıyor.

Bunu hiç düşünmemiştim ama sorun buysa bence yavaşta bilgisayarı yere bırakıp uzaklaşsın ve bir daha ilgilenmesin bilgisayarla 😀😀
Hocam tabiki ondan değil :)

Numpad kapalı olabilir.
Ondan değil hocam sanırım bi kablo uyumsuzluğu mu ne var mesela pcyi bi yere götüreyim bi anda düzelebiliyor.

Çok gıcık bir olay. Basıyorum yazmıyor. Sonra numlock aklıma geliyor.
Maalesef çok gıcık bir olay. Garip olan arkadaşım Dell is pc kullanıyor benzer durum ondada var

Geri
Yukarı