Delux M800 PAW3395 Pro Kablosuz Fare incelemesi

Selamlar, uzun araştırmalar ve yoğun öneriler üzerine Şubat ayının 15'inde amazon üzerinden bu fareyi sipariş etmiştim, 28'inde geldi. İndirimdeyken almıştım ve toplam 1364 TL'ye mâl oldu.

Kutu İçeriği
Kutunun içerisinden 1 adet örgülü kablo (hem şarj kablosu hemde kablolu bağlantı sağlanabiliyor)
1 adet yedek ptfe skatez
1 adet cam skatez
1 adet beyaz grip tape
Bunlar çıktı.

Skatez Kalitesi

PTFE skatezler gayet iyi, ben beğendim şahsen. Güzel kayıyor ancak kontrolüde kaybettirmiyor. Cam skatezleri çok merak ettiğim için denemiştim, ancak hiç iyi değillerdi. Çok kötü kayıyorlardı, o yüzden PTFE skatezlere geri döndüm (bu yolda yanlışlıkla alt skatezi ''biraz'' çizdim, ve yedek skatezleri kullanmak zorunda kaldım 😔)

Grip Tape konusu

En başta yine meraktan taktım, hoşuma gitti, bayağı işe yarıyordu ancak ellerim çok terli olduğu için karardılar, bende sile sile artık aşındırdığım için iş yapamaz hale geldiler, zaten sarardılarda ve bu yüzden çıkarttım (yaklaşık 1 ay mouse üstünde kaldılar) çıkartırken sorun çıkartmadılar, yapışkanlık bırakmadılar.

Şarj Süresi

Şarj gayet uzun gidiyor, saymadım ancak günde 3-5 saat kullanım yapıyorum ve uzun süredir şarj etmedim (şuan şarj oluyor) yani sonuç olarak şarjı iyi gidiyor. 2-3 saatte %100 şarj oluyor %15-20lerden.

Tıklama Hissiyatı

Gayet iyi, hemen tıklanıyor, pre-travel gibi bir olay yok, çok güç kullanmadan tıklanabiliyor. Bir konuda sorun yaşıyorum onuda birazdan anlatacağım.

ARTILARI

Uzun giden şarj
Tıklamanın zor olmaması
PTFE Skatezlerinin iyi olması

EKSILERI

Cam skatez kalitesinin berbat olması, olmasada olurmuş yani.
Grip Tape'in beyaz olması. Şimdi diyeceksiniz yaw abicim beyaz fareye siyah grip tape mi koysunlar, evet koysunlar. En azından kiri belli olmasın, isteyen kullansın, bu şekilde isteyende (mesela ben) kullanamıyor, sile sile işlevi bozuldu çünkü.

Burası önemli sağ tıkta bir gıcırdama hissediyorum, özellikle LoL oynarken bunu çok hissediyorum, muhtemelen sağ tıka abandığım için, ancak bunun olmaması gerekir, bu sebepten dolayı iade etmek istiyorum. Bu muhtemelen sizin başınıza gelmez, kaliteli switchler kullanılıyor çünkü (huano pink shell dot) ama benim başıma niye geldi bilmiyorum.
Burası da önemli sol ve sağ taraflarında farenin tutuş kolaylaşsın diye pürüz yapmışlar, ancak o pürüzlerde karardı 😔

Kişisel Görüşlerim

Mouse gayet güzel, ancak benim elime oturmuyor, birazcık küçük geliyor ve palm gripe uygun olmuyor, palm tutuşu olanların ve eli büyük olanların dikkatine, bu fare size göre değil şekli dolayısıyla. Bunun yerine basilisk V3 gibi farelere bakmanızı öneririm.

Sonuç

Bu benim ilk incelememdi, umarım hoşunuza gitmiştir, faydası olmuştur. İyi akşamlar herkese.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende fingertip kullanıyorum artık, ancak mümkün olursa basilisk v3 gibi bir modele geçmeyi düşünüyorum.
Benim onceki mouse HP Omen Reactor 'du tamam guzel rahat ama agirdi buna gectigimde anladim aradaki farki bendeki buydu;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı