Ders çalışıyorum hiçbir şey anlamıyorum

Matematik adına konuşursak öncelikle geçmiş konuları bırak onlara şimdilik yapacak bir şey yok. Eksiklerini yarıyıl tatilinde halledersin.

Şimdi senin yapacağın matematik defterindeki o konu ile alakalı tüm soruların nasıl yapıldığını anlayacak şekilde okuman ardından defterdeki o konu ile ilgili tüm soruları tek tek çözümlerini kapatıp çözmek. Ama bunu dersten hemen sonra eve gidince yapmalısın.

Tabi bunun yanında da matematikten min. 3 kaynak hatta ilerleyen zamanlarda önemli konulardan fasikül çözmelisin. Yanlış anlama ama ben bu devirde kendine salak diyen insan görmedim. Aynı şekilde lisede çalışmadan başarılı insanda görmedim.

Biz böyle başardık eğer sizde başarmak istiyorsanız aynılarını yapmalısınız.

Not:Eğer ders çalışamıyorsan kütüphaneye git...

Sanırım liseye geçmiştin bende lisedeyim ve sınavlar haftaya başlıyor belli bir programım var farklı günlerde farklı derslere çalışıyorum bana o istek fizik çalışırken oluyor yapamayınca sinirlerim bozuluyor ama yinede çözüyorum vazgeçme çalış yanlışın çıkarsa onları anlamaya çalış yanlışlar yanlış kalmasın.

Benim için en etkili taktik, başkasına anlatmaktır. Akılda daha kalıcı oluyor bu şekilde.

Dersleri tüm dikkatinizle dinliyor musunuz?
Sabah kalktığımda uykusuz olduğum için dinleyemiyorum son dersleri dinleyebiliyorum orada da 2 saniye bakmıyorum dalıyorum hoca soruyu çözmüş oluyor.
Ben sanki sınıfa anlatır gibi yaparak kendi kendime eğleniyorum. Hem motive oluyorsun. Hem de keyifli oluyor ne bileyim
emoji1.png
Benim için en etkili taktik, başkasına anlatmaktır. Akılda daha kalıcı oluyor bu şekilde.
Hocam benim anlatacak kimsem yok ki.

Sabah kalktığımda uykusuz olduğum için dinleyemiyorum son dersleri dinleyebiliyorum orada da 2 saniye bakmıyorum dalıyorum hoca soruyu çözmüş oluyor.

Hocam benim anlatacak kimsem yok ki.
Ben de zaten başkasına anlatmıyorum. Karşımda bir sınıf olduğunu hayal ediyorum. Keyifli oluyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı