Ders çalışma isteği nasıl kazanılır?

Atilla4715

Femtopat
Daha fazla  
Mezunum bu yıl YKS'ye hazırlanıyorum ve her gün dershaneye gidiyorum. Son 20 gündür dershaneye gitmiyorum hastaydım bir de geçen hafta bayram dolayısıyla gitmedim dershaneye yarın gideceğim dershaneye ama ders çalışma isteğim yok. Bir de sabah saat 8 de kalkıp etüte gidip ders çalışacağım akşam saat 5'te eve geleceğim 9 saat yapıyor nasıl o kadar uzun süre ders çalışacağım? Ders çalışma isteği nasıl kazanılır?

Hocam okulda boş zamanlarınızda kitap okuyabilirsiniz. Ya da teneffüste bir sonraki dersin kitabını erkenden çıkarıp konuya bakabilirsiniz. YouTube'da eğlendirici bir şekilde ders anlatan kanalları izleyebilirsiniz.

Mezunum bu yıl YKS'ye hazırlanıyorum ve her gün dershaneye gidiyorum. Son 20 gündür dershaneye gitmiyorum hastaydım bir de geçen hafta bayram dolayısıyla gitmedim dershaneye yarın gideceğim dershaneye ama ders çalışma isteğim yok. Bir de sabah saat 8 de kalkıp etüte gidip ders çalışacağım akşam saat 5'te eve geleceğim 9 saat yapıyor nasıl o kadar uzun süre ders çalışacağım? Ders çalışma isteği nasıl kazanılır?
Şu sene çalış daha çalışmayacaksın zaten. Büyüyünce meslek sahibi olunca anlayacaksın ders çalışmanın aslında çok kolay olduğunu.

Benim düşüncem şu kendini 6-7 saat çalışıcam diye odaklama bence,her zaman yapamayabilirsinBuda senin moralinin bozar.Her gün 2-3 saat düzenli çalışmak hiç çalışmamaktan daha iyidir bence

Oturup çalışacaksın başka şans, istek, diler, dilekçe veya rıza falan yok. Aklına geldiği an elinde ne varsa bırakıp çalışacaksın.

Söylemesi kolay.

Hocam okulda boş zamanlarınızda kitap okuyabilirsiniz. Ya da teneffüste bir sonraki dersin kitabını erkenden çıkarıp konuya bakabilirsiniz. YouTube'da eğlendirici bir şekilde ders anlatan kanalları izleyebilirsiniz.

Şu sene çalış daha çalışmayacaksın zaten. Büyüyünce meslek sahibi olunca anlayacaksın ders çalışmanın aslında çok kolay olduğunu.

Benim düşüncem şu kendini 6-7 saat çalışacağım diye odaklama bence, her zaman yapamayabilirsinbuda senin moralinin bozar. Her gün 2-3 saat düzenli çalışmak hiç çalışmamaktan daha iyidir bence.

Ben çok ders çalışıyorum gerçekten ama fazla isteğim yok bir saatten sonra yani 4-5 saat çalıştıktan sonra sıkılıyorum günde 9 saat ders çalışmam lazım dershaneye gidiyorum dershane saatleri öyle.

Başka bir şansın olmadığını anladığında.

Yeni konular

Geri
Yukarı