Dershane kayıt iptali için 3500 TL isteme normal mi?

LoraBeay

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, Mezunum dershaneye gitmeye karar verdim, senet imzaladım 12.500 TL'ye kayıt oldum. Fakat dershane ve evde çalışmanın farkı yokmuş ve hocalar dersleri berbat anlatıyorlardı onun için iptal etmek istedim,

Dershane başlayalı 22 gün falan oldu hafta sonu boş günler dahil ben şehir dışında çalıştığım için geç başladım. Zaten toplam 6 gün gidebildim, gittiğimde kayıt sildirme için 3.500 TL para istediler. Bu kadar para istemeleri normal mi?

Ve şu ana kadar daha taksiti vermedim.
Ekstra Hiç Kaynak Falan vb. Vermediler

Sizin Görüşleriniz Neler?

Madde aşağıdaki gibi lakin bir avukata sorup kesin bilgi alırsanız daha iyi olur. Ayrıca kayıt olurken imzaladığınız sözleşmede de yazıyordur. O sözleşmeyi dersaneden isteyin.

ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ MADDE 56:

Öğrenim ücretini yıllık olarak belirleyen okul öncesi eğitim kurumu, ilkokul, ortaokul, özel eğitim okulu, ortaöğretim okullarında öğretim yılı başlamadan okuldan ayrılanlara yıllık ücretin yüzde onu dışındaki kısmı iade edilir.

Para tuzağı. Tamamen saçmalık, dershaneye girerken para isteyip senet imzalatıyorlar burası tamam olması gereken, adam çıkmak istiyor neden 3.500 TL gibi bir rakam istiyorlar?

Fakat dershane ve evde çalışmanın farkı yokmuş

Bunu birçok kez belirtiyoruz konularda da sağlık olsun, acı bir şekilde deneyim olmuş oldu da yapacak bir şey yok ve dershane sözleşmesinde, senetinde de yazıyor olması lazım. Girdiğiniz dersin ücretleri ve kaynak kitap ücreti istenir. Onun dışında para istemeleri de normal değil. Şu an en mantıklı yol @technope'nin dediği yol gibi duruyor, bu yolu yapmayı deneyin.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam ben açıkta kalmıştım dershaneye yazıldım bir hafta geçti ve ek tercihlerle yerleştim. İyi insanlardı hiç para almadılar senedi gözümüzün önünde yırttılar.

Bizim dershane kitap vermedi, eğer siz kitap aldıysanız kitap parasına saymışlardır.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam ben açıkta kalmıştım dershaneye yazıldım bir hafta geçti ve ek tercihlerle yerleştim. İyi insanlardı hiç para almadılar senedi gözümüzün önünde yırttılar.

Bizim dershane kitap vermedi, eğer siz kitap aldıysanız kitap parasına saymışlardır.
Birazda şans işi iyi insanlara denk gelmişsiniz, aynı şekilde herhangi birşey vermediler kitap dahi.

Para tuzağı. Tamamen saçmalık, dershaneye girerken para isteyip senet imzalatıyorlar burası tamam olması gereken, adam çıkmak istiyor neden 3.500 TL gibi bir rakam istiyorlar?

Gayet basit. Kişi sayısına göre sınıf açılıyor. Bu arkadaş yerine başkası gelebilirsi ve tüm ücreti ödeyebilirdi. Bu arkadaş ödemeyeceği için tüm ücreti belirli bir payı kurtarıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı