Dersler aklımda kalmıyor

HD4450

Kilopat
Hemen konuya gireyim matematik çalışıyorum o konu aklıma giriyor ama başka üniteye geçince hemen hemen yarısı siliniyor. Ne yapmam lazım aklımda kalması için?

Beynin çalışma şekli böyledir. Kullanmadığın bilgi unutulur. Konuyu ne kadar iyi öğrenirsen öğren soru çözerek beynine bu bilgileri kullandığını anlatmazsan sürekli unutursun.

Ben de yukarıda yorumlara ek olarak konuların temel mantığını oturtmalısın diye düşünüyorum. Kendi açımdan düşünüyorum, lise ve ilkokulda hangi konuda kendim araştırıp onun temelini kavradıysam hala aklımdadır. Daha çok zamanını aldığı olacaktır ama sana çok şeyler katacaktır, testlerde 1 2 fazla yapman dışında sana bakış açısı kazandıracaktır.
Başarı da bu şekilde gelir diye düşünüyorum yoksa sadece o an için yapman gereken ve yapıp geçtiğin bir şey haline geliyor, bu dediğim matematik, tarih, edebiyat dahil her alanda bence geçerli.
Bir konudan heyecan duymalısın ki o senin bir parçan olsun.
Kaçıncı sınıftasın bilmiyorum, bu dediğim şuan mantıksız gelebilir ama ileride daha iyi anlarsın diye düşünüyorum.
Naçizane fikrim bu şekilde. Bu soruyu sorduğuna göre önemsiyorsun, doğru yolu da bulacaksındır.

Geri
Yukarı