Devamsızlık affı gelir mi?

Melih1337

Hectopat
Arkadaşlar çevremdekiler bu sene çok fazla aşmamak koşuluyla devamsızlık hakkının üstüne çıkın diyor. Dayandıklarıysa MEB'in her sene 12. sınıflara tanıdığı devamsızlık affı. Ben de bunu kullanmak istiyorum ve şu an 13-14 gün kalan devamsızlık hakkımı aşmak istiyorum ama bir yandan da korkuyorum. Sizce alınması değer bir risk mi? Açık liseye neden geçmedin diye soracak olursanız sebebi OBP'mi düşüneceğimden dolayı. Okula niçin gitmek istemiyorsun diye soracak olursanız onun da sebebi sınıf ortamı.

Son düzenleme:
Sınıf ortamı sebebiyle gitmeyeceksen açığa geç. Riske değmez. Belgende geçemedi yazmasını istemezsin.
Ama maalesef açık lise başvuruları sona erdi.
Açık lise OBP düşürdüğünü kim söyledi? En kötü örgünden getirdiğin OBP ile mezun oluyorsun. AÖL benim OBP'mi bile arttırdı diyebilirim.
Aslında bir çok kişi açık liseden mezun olmanın yanında çok fazla dezavantaj getirdiğini söylenince ben de vazgeçtim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende açık lise mezunuyum da merak ettim dezavantajı nedir? Diplomada açık lise yazması mı? :D
Yani dezavantajı konusunda bazıları nedensiz şekilde karşı çıkıyor ama karşılaştıklarım arasında bir dezavantaj bulundurmadağını söyleyebilirim yine de senin deneyimli ve bilgili birinden teyit ettirmen daha yararlı olacaktır.

Uzun bir süre önce açılmış konuyu çözüme kavuşturmak isterim, 12. sınıflar bu sene için devamsızlık uygulamasından muaf tutulacaklar.

Özer açıklamasında şunları söyledi: "12. sınıf öğrencilerimizi devamsızlıktan bırakmayacağız, öğrencilerimizin hiçbir kaygısı olmasın."

Yeni konular

Geri
Yukarı