Dil öğrenmek

ProGG

Picopat
Yer
Türkiye :)
Arkadaşlar, hem uygulamadan hem de YouTube'dan İngilizce öğreniyorum. Az da olsa iyi gidiyorum. Artık cümle kurmayı, konuşmayı falan yapıyorum. Ama kelime ezberlemem lazım. Arkadaşlar, bir de başka dil olarak da Hintçe düşünüyorum. Sizce zor bir dil mi?
Şimdiden teşekkürler.

Hintçe hakkında bilgim yok. Tek bildiğim Hint-Avrupa dil ailesi altında Avrupa dilleriyle bağlantılı olup, Avrupa-Asya kollarında farklılaşmış olması. Benim söyleyeceğim şey; daldan dala atlar gibi farklı dillere atlamayınız çünkü bir dilin en temel kelimelerini ve biraz daha ilerisini öğrenip çat pat konuşmaya başlamak insanı mutlu ediyor ama olay aslında ayrıntılarda bitiyor, o kısıma kadar gelmekte pek bir şey yok. Kolay gelsin.

Hintçe hakkında bilgim yok. Tek bildiğim Hint-Avrupa dil ailesi altında Avrupa dilleriyle bağlantılı olup, Avrupa-Asya kollarında farklılaşmış olması. Benim söyleyeceğim şey; daldan dala atlar gibi farklı dillere atlamayınız çünkü bir dilin en temel kelimelerini ve biraz daha ilerisini öğrenip çat pat konuşmaya başlamak insanı mutlu ediyor ama olay aslında ayrıntılarda bitiyor, o kısma kadar gelmekte pek bir şey yok. Kolay gelsin.

Sağ olun. Ben aslında İngilizceyi tam öğrendikten sonra başka bir dil daha öğrenmek istiyordum.

Geri
Yukarı