Direksiyon sınavı güzergahı ezberlenmeli mi?

Kesinlikle ezberleyin. Bu ülkedeki sistem buna zoruluyor bizi (sınavdan kalırsan tekrar para verme vs.) Sınavda o topraklı yollardan geçirmemeleri lazım sizi her şeyin bir üslubu olması gerekmiyor mu ? Siz yinede sınav öncesi Google Maps'den vs. güzergahı teker teker gezin tabelaları, dükkanları ezberleyinde ne zaman nerede döneceğinizi falan unutmayın. ☺️
Teşekkürler hocam. Güzergahtaki o kapalı yola gelince hoca normalde buradan gidiliyor ama yol kapalı o yüzden topraklı yoldan gidelim ben son gün yol açılırsa sana gösteririm diyor bir günde ne anlayacaksam. 😕

Yanlış bir şey yaparsan elbetteki kalırsın da, aynı durumda ben de sınava girmiştim sadece sınav günümde gitmem gereken yolda gittim ve çoğunlukla sınavda yanıma oturan hoca yolu tarif etmişti zaten. Arabayı sürmeyi biliyorsan zaten nereden nasıl dönüleceğini biliyorsundur herhalde aksi takdirde zaten ehliyet alamazsın. Ezberlemek işini kolaylaştırır.
Evet hocam kesinlikle, şimdi tam da bu ana denk geldi ezberin önemli olduğu noktada böyle bir risk. Birde öncesinde hiç sürmedim.

Bana yolu tarif ettiler dostum. Ama yollar karışıksa hata yapabilirsin tek eksisi bu.
Teşekkür ederim hocam. Zaten çok iyi bilmiyorum yani kursta başladım sayılır birde bu çıktı. 🤕

Yani şöyle ezberlemen gerekir. Ezberlemezsen şüpheye düşersin buradan mı şuradan mı diye. Şüpheye düşersen hata yapar kalırsın.
Evet hocam o an daha farklı atmosfer oluyor sizi değerlendirenler varken yapması daha zor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı