Diş Dolgusu Çıktı

xxxtentac!on

Kilopat
Daha fazla  
Bugün çay içerken yanında leblebi yiyordum sol en arkadaki dişime (dolgu mu vardı tam bilmiyorum ama) leblebi takıldı sandım ve parmağımla çıkarıp yuttum. Sonradan fark ettim dişimde bir boşluk oluştu. O dişimde dolgu var mıydı tam bilmiyorum ama aynaya bakınca siyah görünüyor içi. 17 yaşındayım dışarı çıkamıyorum :D. Ne yapmalıyım dişçiye nasıl gideceğim? Şu an da bir ağrı yok. Bir şey yesem sıkıntı olur mu? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum eğer dolgu kırılıp sivri bir şekilde kaldıysa dilini kesebilirsin. Aslında bir dişciye gidip orayı yaptırman en sağlıklısı. Ama virüs falan bilmiyorum. Karakolu arayıp bu durumu sorun MHRS den randevu alın. Dışarda polis falan çevirirse randevuyu gösterirsiniz.

Siyah görünüyorsa büyük ihtimalle çürüktür. Dolgu da o sebepten kırılmış olabilir. Şu anlık ağrı olmayabilir ama ileride çürük ilerleyerek ağrıya sebep olacaktır. Ağız bakımını iyi yap, çürüğün ilerlemesi yavaşlasın. Bir şey yemende sorun yok. Benim de kanal tedavili dişim kırıldı, kanal açıkta şu an. Böyle kalması iyi değil ama durumu düşününce beklemekte fayda var. Diş fırçalama, gargara ve diş ipi kullan mutlaka. Geçmiş olsun.

Zamanında benimde başıma aynı olay gelmişti.Ben tabii ki o zamanlar sallamadım.Büyük bir umursamamazlık ile uzun bir süre dolgusuz bıraktım.Sonuç olarak kanal tedavisine kadar ilerledi ve 2 seanslı kanal tedavisi ile hallettim :) Geç olmadan git..

Dostum eğer dolgu kırılıp sivri bir şekilde kaldıysa dilini kesebilirsin. Aslında bir dişciye gidip orayı yaptırman en sağlıklısı. Ama virüs falan bilmiyorum. Karakolu arayıp bu durumu sorun MHRS den randevu alın. Dışarda polis falan çevirirse randevuyu gösterirsiniz.
Yok hocam sivri değil içi boş bir şekilde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı