Diş etinde beyaz sert şişlik

flopgus

Centipat
Bugün arkadaşım yanağıma hafif yumruk attı şaka amaçlı. Bi dişim üst köpek dişime çarptı çok hafif olmasada hafifti. Sonrasinda sızlamaya başladı biraz. Az önce baktığımda da tam o dişin üstünde ki diş etinde beyaz sert bir şişlik var. Bunun diş kökü olmasından korkuyorum absürt gelebilir ama ciddiyim. Nedir bu? (Diş doktoru için sıra aldım cuma gününe attı, endişelendiğim için bu konuyu açtım.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı şey birkaç hafta önce çıktı, ama bir darbeyle değil kendi kendine. Aklıma ilk 20 yaş dişinin garip bir şekilde erkenden diş etinden biraz çıkmış olabileceği aklıma geldi ama saçma bir fikir. Çok önemsemiyorum aslında. Doktorun teşhisini söyleyebilirseniz sevinirim.

Benimki köpek dişinin üstünde 20lik dişlerle alakası oldugunu sanmıyorum. Ama benimde 20 yaş dişlerim çıkıyor yeni yeni. Söylerim tabi.

Bende de aynı şey birkaç hafta önce çıktı, ama bir darbeyle değil kendi kendine. Aklıma ilk 20 yaş dişinin garip bir şekilde erkenden diş etinden biraz çıkmış olabileceği aklıma geldi ama saçma bir fikir. Çok önemsemiyorum aslında. Doktorun teşhisini söyleyebilirseniz sevinirim.

Bugün arkadaşım yanağıma hafif yumruk attı şaka amaçlı. Bir dişim üst köpek dişime çarptı çok hafif olmasa da hafifti. Sonrasinda sızlamaya başladı biraz. Az önce baktığımda da tam o dişin üstünde ki diş etinde beyaz sert bir şişlik var. Bunun diş kökü olmasından korkuyorum absürt gelebilir ama ciddiyim. Nedir bu? (Diş doktoru için sıra aldım cuma gününe attı, endişelendiğim için bu konuyu açtım.)

Apsedir. Böyle boncuk gibi sert ve beyaz ise apse olabilir. Zamanla kendi kendine geçer.

Apsedir. Böyle boncuk gibi sert ve beyaz ise apse olabilir. Zamanla kendi kendine geçer.

Boncuk gibi değil. İnternetten baktığımda tam boncuk gibi görseller var, benimki öyle değil yana doğru uzun bir şey. Şeklini belirtmek için uzun dedim.

Doktor o diş değil dedi 1, 2 haftaya geçer dedi 1 ayada uzayabilirmiş gecmezse tekrar gel dedi ama çok emindi. Diş eti kaynakli bi sorunmuş dişle alakasi yok.

Son düzenleme:
Boncuk gibi değil. İnternetten baktığımda tam boncuk gibi görseller var, benimki öyle değil yana doğru uzun bir şey. Şeklini belirtmek için uzun dedim.

Doktor o diş değil dedi 1, 2 haftaya geçer dedi 1 ayada uzayabilirmiş gecmezse tekrar gel dedi ama çok emindi. Diş eti kaynakli bi sorunmuş dişle alakasi yok.
Teşekkür ederim

Geri
Yukarı