Diş fırçalama alışkanlığı nasıl kazanılır?

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
İyi günler.

16 yaşındayım ve hayatım boyunca dişlerime gereken önemi vermedim. Diş fırçalama alışkanlığı kazanmak istiyorum. Şimdi fark ettim, arkadaki dişlerde kırılma gibi bir şey olmuş. Tam emin değilim. Sanki temeli kırılıyor gibi. Yani ne olduğunu tam ben de bilmiyorum. Yüksek ihtimalle fırçalamadığımdan dolayı.

Bazen çikolata yerken falan da sızladığı oluyor. Artık düzenli olarak diş fırçalamaya başlamak istiyorum. Nasıl başlayabilirim? Nasıl alışkanlık edinebilirim?

Diş fırçalama alışkanlığı kazanmak için ne kadar geç kaldığınızı ve 20'li yaşların ortalarında bu durumun canınızı ne kadar yakmaya başlayacağını düşünürseniz hemen başlarsınız. Diş fırçalamayla beraber diş ipi kullanmaya da derhal başlayın. :)

Ben her gün fırçalıyorum artık fırçalamadığım zaman midem bulanıyor, aynı emniyet kemerine alışmak gibi. Sürekli fırçalayın çok vaktinizi alan bir şey değil yani bahane üretmeyin kendinize fırçalamamak için.

İnternette alışkanlık izleyici uygulamaları var. Yapman gereken zaman gelince alarm çalıyor ve seni uyarıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı