Discord botu nasıl yapılır?

Node.js dili ile Discord.js kütüphanesi ile bot yazmalısınız.
İnternet üzerinde fazlaca rehber veya hazır bot projeleri var.
Sürekli aktif tutmak için ise ya glitch tarzı ücretsiz discord.js destekli bir siteye projenizi yükleyip uptimerobot gibi sistemlerle ping atarak sürekli online tutacaksınız.
Ya da bir adet sanal sunucu kiralayıp botunuzu oraya kuracaksınız.

JS bilmiyorsanız hazır altyapıları değiştirerek yapın. Sürekli aktif tutmak için 4-5 yıl öncesinde uptimerobot gibi siteler vardı şu an nasıldır bilemiyorum.

Node.js dili ile Discord.js kütüphanesi ile bot yazmalısınız.
İnternet üzerinde fazlaca rehber veya hazır bot projeleri var.
Sürekli aktif tutmak için ise ya glitch tarzı ücretsiz discord.js destekli bir siteye projenizi yükleyip uptimerobot gibi sistemlerle ping atarak sürekli online tutacaksınız.
Ya da bir adet sanal sunucu kiralayıp botunuzu oraya kuracaksınız.
Bir tane bot yaptım ama hiçbirşey programlamadım. Sadece sunucuda aktif olarak gözükmesini istiyorum nasıl yapabilirim. Sunucuya ekledim ama bot çevirimdışı.

Son düzenleme:
Bir tane bot yaptım ama hiçbir şey programlamadım. Sadece sunucuda aktif olarak gözükmesini istiyorum nasıl yapabilirim? Sunucuya ekledim ama bot çevrimdışı.

Glitch. Me sitesinden node.js projesi oluşturun. Proje içeriğini discord.js adlı siteden main dosyasını alarak başlayın.
Token için Discord developers sitesine giriş yapın.
Bir uygulama oluşturun ve tokenini kopyalayın.
Discord.jsden aldığınız main dosyasını server.js adlı dosya içine atın. client.login(token) yazan kısımı client.login(process.env.token) olarak değiştirin. Env dosyasına girin ve yeni bir içerik oluşturun içerik isimine token yazın ve açıklamasına tokeninizi yazın. Gerekli paketleri package. JSON üzerinden üst taraftan + ya basarak ekleyin.

Glitch. Me sitesinden node.js projesi oluşturun. Proje içeriğini discord.js adlı siteden main dosyasını alarak başlayın.
Discord.jsden aldığınız main dosyasını server.js adlı dosya içine atın. client.login(token) yazan kısımı client.login(process.env.token) olarak değiştirin. Env dosyasına girin ve yeni bir içerik oluşturun içerik isimine token yazın ve açıklamasına tokeninizi yazın. Gerekli paketleri package. JSON üzerinden üst taraftan + ya basarak ekleyin.
Herhangi bir şey kodlamadım. Yine de olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğinizi anlatan bir video var mı? Youtubede farklı şekilde anlatıyorlar. Botla bot aktif ediyolar.

Yeni konular

Geri
Yukarı