Discord üzerinden dava açılabilir mi?

Dostum mahkeme kararıyla her şey bulunabiliyor.

Bir Türk yayıncıya, küfürlü donate atıldı.
Mahkeme; Amazon'dan, Gmail ve IP adresini istedi.
Amazon da verdi bilgiyi.
Hiçbir firma gidip uğraşmak istemez, gidip verir bilgiyi mahkeme işi görsün. Bir de başına firma, mahkemeyi almak istemez. İstese de alamaz. Zorunlu eğer bir doğru bir sebep varsa bilgiyi vermek.

Hukuktan gram anlamayan ve ceza yargılamasının nasıl işlediğine dair en ufak fikri olmayan arkadaşların konu altında atıp tuttuğunu görüyorum. :D Bilginiz olmayan konularda fikriniz olmasın arkadaşlar. :) Hukuki bilgi veya destek almak için forumlar yanlış platformdur. Görüldüğü üzere her kafadan farklı ses çıkıyor. :)

hukuktan gram anlamayan ve ceza yargılamasının nasıl işlediğine dair en ufak fikri olmayan arkadaşların konu altında atıp tuttuğunu görüyorum. :D bilginiz olmayan konularda fikriniz olmasın arkadaşlar. :)

Hukuktan anlamak olayın dava kısmını ilgilendirir hocam. Gördüğüm üzere sizin de IP adresinin bulunması üzerine pek bir bilginiz yok, tabii kendinizle çelişecekseniz benim karışmaya hakkım yok :)

Sanmıyorum dava açılıp olumlu sonuç alınabileceğini. Dava açmak öyle çocuk oyuncağı değildir tahminimce arkadaşlar bu ülkede gerçek suçlar bile karşılık bulmuyor böyle ufak şeylerin bir karşılık vereceğini sanmam.

Hukuktan anlamak olayın dava kısmını ilgilendirir hocam. Gördüğüm üzere sizin de IP adresinin bulunması üzerine pek bir bilginiz yok, tabii kendinizle çelişecekseniz benim karışmaya hakkım yok :)
Benim attığım mesajdan İP adresinin bulunup bulunmadığını bilmediğim gibi bir varsayımda bulunmuş olmanız ilginç. Mesleğim gereği (avukat olduğum için) az buçuk bir şeyler biliyor olabileceğimi düşünüyorum ama tabi sen benim bilgimin olmadığını iddia edeceksen boynum kıldan ince. :)

Geri
Yukarı