Discord'da küfürleşmek ban sebebi mi?

Rigidtan

Picopat
Merhaba, takıldığım yabancı bir Discord sunucusunda bir Suriyeli var birbirimizi her gördüğümüzde küfür ediyoruz o bana ve Türkiye'ye küfürler ediyor ben de karşılık vererek ona ve Suriye'ye küfür ediyorum İngilizce olarak. Eğer küfürlü mesajlarımı raporlarsa hesabım kapanır mı?

Merhaba, takıldığım yabancı bir Discord sunucusunda bir Suriyeli var birbirimizi her gördüğümüzde o bana ve Türkiye'ye küfürler ediyor ben de karşılık vererek ona ve Suriye'ye küfür ediyorum İngilizce olarak. Eğer hesabımı raporlarsa hesabım kapanır mı?
Kayıt altına almadıysa ve yazılı olarak etmediysen şikayet edemez kanıt olmaz çünkü. Eğer ss veya ekran videosu gibi kanıt varsa ya da yazılı olarak küfür ettiysen raporlayabilir. Ve ban yiyebilirsiniz.

Merhaba, takıldığım yabancı bir Discord sunucusunda bir Suriyeli var birbirimizi her gördüğümüzde o bana ve Türkiye'ye küfürler ediyor ben de karşılık vererek ona ve Suriye'ye küfür ediyorum İngilizce olarak. Eğer küfürlü mesajlarımı raporlarsa hesabım kapanır mı?

Kanıtı varsa ve kuralları aşacak derecedeyse evet.Kanıttan kastım ses kaydı video gibi

Merhaba, takıldığım yabancı bir Discord sunucusunda bir Suriyeli var birbirimizi her gördüğümüzde o bana ve Türkiye'ye küfürler ediyor ben de karşılık vererek ona ve Suriye'ye küfür ediyorum İngilizce olarak. Eğer hesabımı raporlarsa hesabım kapanır mı?

Kapanabilir, ayrıyeten ek olarak Discord'da biri yaşını sorduğu zaman şakasına bile olsa 13 yaşın altında bir cevap verme o zaman net kapanır mesela.

Eğer sunucu kurallarında küfür ile alakalı bir madde bulunmuyorsa küfür serbesttir.
Ancak küfür, argo vb. yasakların olması durumunda, susturulma, ban, ceza uygulaması devreye girmektedir.

Ama siz siz olun, şu LAFLARI AĞZINIZA ALMAYIN!

Kayıt altına almadıysa ve yazılı olarak etmediysen şikayet edemez kanıt olmaz çünkü. Eğer SS veya ekran videosu gibi kanıt varsa ya da yazılı olarak küfür ettiysen raporlayabilir. Ve ban yiyebilirsiniz.

Bazen küfrü yazıp silmekte işe yaramıyor, bazı sunucularda etiketleyip yazdıysan; ve sonra sildiysen sunucudaki bir bot senin sildiğin mesajı adama iletebiliyor.

Geri
Yukarı