Disiplin cezasına itiraz veya af var mı?

PowerPow

Picopat
Yer
Ankara
Merhaba,

Okulumda haksız bir yere suçlanıyorum. Basitçe disiplin kurulu olacakmış, sicilime işlenecekmiş. Af veya itiraz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Suçluluğu ispatlanmayan birisine hukuki olarak kimse ceza veremez.
Bir link bırakayım (link)buranın sizi ilgilendiren her satırını dikkatlice okuyun gerekirse not alın özellikle uygulama anında çoğu zaman kendileri de bilmediğinde usülde yanlış yapıyorlar itiraz hakkınız olur ama ispatlamanız gerekli nereye itiraz edeceğiniz ile ilgili detaylı bilgi de mevcut, ayrıca işlediğiniz iddia edilen durumun disiplin suçu olup olmadığını da kontrol edebilirsiniz.

Hocam özel değilse olay nedir? İtiraz etme olur. Okuldaki hocalarla konuş çözüm yoksa CİMER'e ailen ile şikayet et.

Olay şöyle, bir alt sınıftan bir öğrencinin kalem kutusu, suluğu vb. eşyaları zarar verilmiş ve biz aramızda atıştığımız için benden şüphelenmişler. Bir de saygısızlıktan suçluyorlar. Bu saygısızlık kanıt olarak nasıl oluyor?

Suçluluğu ispatlanmayan birisine hukuki olarak kimse ceza veremez.
Bir link bırakayım (link)buranın sizi ilgilendiren her satırını dikkatlice okuyun gerekirse not alın özellikle uygulama anında çoğu zaman kendileri de bilmediğinde usülde yanlış yapıyorlar itiraz hakkınız olur ama ispatlamanız gerekli nereye itiraz edeceğiniz ile ilgili detaylı bilgi de mevcut, ayrıca işlediğiniz iddia edilen durumun disiplin suçu olup olmadığını da kontrol edebilirsiniz.

Çok teşekkürler baktım birçok şeyi abartmışlar.

Öğretmenlerin veya senin kanıtın var mı?

Yok. Dedilerki sınıftaki kameraya bakacağız ama araştırdım sınıfa kamera takmak yasak bile değil, yasal değilmiş.

Olay şöyle, bir alt sınıftan bir öğrencinin kalem kutusu, suluğu vb. eşyaları zarar verilmiş ve biz aramızda atıştığımız için benden şüphelenmişler. Bir de saygısızlıktan suçluyorlar. Bu saygısızlık kanıt olarak nasıl oluyor?
Siciline işleyecek kadarlık bir durum yok ki üstüne hocalarında da kanıt yok. Aşırı absürt bir olay. Yazık gerçekten şöyle kanıtsız mantıksız olaylarla insanların moralini bozuyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı