DNS Sunucusu Yanıt Vermiyor

Windows 8'de BF3 sorunu yaşayacağınızı sanmıyorum çünkü yonun zaten Windows 8 destekli. Windows 8'e geçip durumdan haberdar edin bizi.

Windows 8'e gecis yaptim.2 isletim sistemi kurdum Windows 7 Ultimate ve Windows 8 Pro Fakat hata hala var Windows 8'i Guncelledim 8.1 e yukselttim driverlari elbette guncelledim.

Garip olan simdi Windows 8 de sorun gider derken bu hata cikmiyor direk erisim yok yazior ve internet baglantisi ustunde Mesur sari unlem isareti cikiyor yani Windows 8'e gecmem sadece bunu degistirdi hata yok direk Baglanti yok yaziyor ve Unlem isareti cikiyor.

Napicagimi sasirdim gercekten sinir bozucu bir sorun 1'den fazla pencere acinca internetim kesiliyor bir sure bekledikten sonra kendine geliyor tek pencere ise daha uzun sure interneti kullanabiliyorum ama ara sira olsada yine kesilmeler yeterince yogunlukta oluyor.

Acaba bana harici PCI Ethernet karti alirsam ne gibi fayda saglar hakkinda bilgi verebilirmisiniz ve bu soruna bu harici PCI Ethernet karti care olabilirmi mantik olarak ? harici PCI Ethernet kartin ne gibi bir ozelligi ve verimliligi oldugu konusunda da bilgim yok acikcasi merak ediyorum bilmedigim icinde almadan once sormak ve ogrenmek isterim.

Ben sorunun ethernet ile ilgisi olduğunu sanmıyorum açıkçası. Yine alabilirsiniz. Pek bir artısı olmaz, tabii Killer E200 gibi bir kart almadıkça.

Malesef arkadastan odunc olarak aldim deneme amacli oda fayda etmedi bu sorun cidden basa bela. Ne denediysem olmadi cozulebilecek gibide gelmiyor. Sorunun Asil kaynagini dahi bulabilmis degilim net olarak neyden kaynaklaniyor sorunu cikaran nedir bile bilmiyorum cok sinir bozucu.

Modem ya da ISS.

Geriye bir tek modem kaliyor sanirim cunku her yolu denedim. DNS vererek sorun kalmasada yine kesintiler oluyor sanirim routerda bi anormallik var musait oldugum bir zamanda arayip routeri degistirmeleri icin konusucam.

Umuyorum ki sorun router degisikligi ile ortadan kalkacak. Olumlu bir gelisme olursa paylasicagim cevaplar icin tesekkur ederim.

Sorunu cozmeye yonelik 2 yeni adim attim.

1: Internet servisinden geldiler ve router i degistirdiler.
2: Harici PCI Expres TP-Link TG-3269 Gigabit 10/100/1000 PCI - TG-3269 Satin aldim

Ethernet kartimi taktim kurdum ama sorun hala devam ediyor napicagimi sasirdim gercekten.

Bu sorunun neyden kaynaklandigini anlamak imkansizlasti daha ne deniyebilirim napabilirim hicbir fikrim yok ne yapmami tavsiye edersin simdi ?

Anakartta sorun var desem harici etherner karti sayesinde bu sorunun asilmasi gerekiyordu diye dusunuyorum geriye ne kalmis olabilir ?

Ethernet kablolarını değiştirir misin. Bir de mutlaka ama mutlaka Windows 8.1'e geç hocam.

Değiştirdim kabloyu ama sorun aynı küçük bir kablo zaten 1 metre civarında routerdan Ethernet kartına yetiyor uzunluğu ve sağlam. Ben Windows 8 kurmuştum fakat kendi adıma konuşmam gerekirse sorun yaşamıştım ve bu DNS sorunu onda da vardı değişen bir şey olmadığı için Windows 7'ye geri döndüm.

Benim sizden istedigim hic olmazsa alternatif yapabilecegim birseyler veya mantik yuruterek sorunun kaynagi neresi olabilir die yardimci olmaniz.

Anakarttan olma ihtimali hala varmidir harici Ethernet karti takmama ragmen ?

Veya farkli dusunceler supheleriniz varsa rica ediyorum paylasin aylardir bu sorunla yasiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı