Dövüş sporu önerisi

dilim pizza

Centipat
Makaleler
5
Daha fazla  
Selam. 16 yaşındayım 1.83 boyum var ama kendimi savunamıyorum. hangi spor dalına gitmemi önerirsiniz? Muay Thai kickboks vb geçmişi veya bilgisi olan var mı?

Dediğin sporlarla birlikte Wushu, Sambo, Judo eğitimi aldım şimdide Güreşle ilgileniyorum Wushuda Koyu Kahverengi kuşağım Muay Thai'da da Boks'ta da maçlara çıktım. Sana nacizane önerim branş karşılaştırması yapmak yerine çevrendeki alternatifler arasından en kaliteli eğitimi alabileceğin hocanın branşıyla devam et. Çünkü temelde çoğu mekanikler birbirine benziyor. Bu yaştan sonra profesyonel olmanda zor olur zaten. Kilonu yazmamışsın ancak eğer uzun boyuna karşı zayıf bir yapın varsa sıkıntı çekebilirsin.

Dediğin sporlarla birlikte Wushu, Sambo, Judo eğitimi aldım şimdide Güreşle ilgileniyorum Wushuda Koyu Kahverengi kuşağım Muay Thai'da da Boks'ta da maçlara çıktım. Sana nacizane önerim branş karşılaştırması yapmak yerine çevrendeki alternatifler arasından en kaliteli eğitimi alabileceğin hocanın branşıyla devam et. Çünkü temelde çoğu mekanikler birbirine benziyor. Bu yaştan sonra profesyonel olmanda zor olur zaten. Kilonu yazmamışsın ancak eğer uzun boyuna karşı zayıf bir yapın varsa sıkıntı çekebilirsin.
90 kiloyum

Zayıfsan güreşte sıkıntı çekebilirsin yazacaktım eksik olmuş, dediğime göre hareket etmeni öneririm en kaliteli eğitimi verecek hoca neredeyse oradan ilerle. Müsabık bir sporcu olmak için emek vermen gerekiyor düzenli çalıştığında her sporda karşılığını alırsın. Kişisel olarak güreş benim ilgimi çekiyor gerçektende elini kolunu yakaladığın birine kötü tecrübeler yaşatabilirsin. Çok fazla teknik olduğu içinde Güreşte ilerlemek için daha uzun süre gerekecektir. Vücudu forma sokup güç kazanmak içinde şöyle 3 aylık bir vücut geliştirme ile uğraşırsan yapacağın savunma sporundan daha iyi verim alacağını düşünüyorum.

Zayıfsan güreşte sıkıntı çekebilirsin yazacaktım eksik olmuş, dediğime göre hareket etmeni öneririm en kaliteli eğitimi verecek hoca neredeyse oradan ilerle. Müsabık bir sporcu olmak için emek vermen gerekiyor düzenli çalıştığında her sporda karşılığını alırsın. Kişisel olarak güreş benim ilgimi çekiyor gerçektende elini kolunu yakaladığın birine kötü tecrübeler yaşatabilirsin. Çok fazla teknik olduğu içinde güreşte ilerlemek için daha uzun süre gerekecektir. Vücudu forma sokup güç kazanmak içinde şöyle 3 aylık bir vücut geliştirme ile uğraşırsan yapacağın savunma sporundan daha iyi verim alacağını düşünüyorum.

Vücut geliştirme yerine savunmasını geliştirse bayağı bir fark atar ama güreşde fena.

Geri
Yukarı