Doğum yapan kedi hiçbir şey yemiyor

Çok üzgünüm fakat bahsettiğin bütün emareler, son günlerinin yaklaştığını gösteriyor. Umarım bir çözümü bulur ve yanılırım ama kendim kedim de dahil, yakınlarımın da kediler aynı şekilde tepkiler gösterdi.
Maalesef yaşamış biri olarak onaylıyorum.
An meselesi, kedinin acilen tam teşekküllü 7/24 gözlem altında tedavi görebileceği yere götürülmesi gerekiyor.

Onaylıyorum.

Bahsettiğim kedim buydu, aynı belirtileri gösterdi maalesef.
An meselesi, kedinin acilen tam teşekküllü 7/24 gözlem altında tedavi görebileceği yere götürülmesi gerekiyor.
Çok tatlıymış, başın sağolsun.

Ben de götürdüğümde "her duruma hazır olun" dedi belediyedeki veteriner, orada 2 hafta yazmışım ama 1 aya yakın kaldı neredeyse. Ben kesin ölmüştür derken aradılar en sonunda getirdiler. Ondan sonra 2-3 sene yaşadı zaten yaşı da vardı bayağı, sokakta ömürleri kısalıyor çok.
Sokaklar kediler için çok uygun olmamaya başladı onlar aç kalmamak için yemek bulma derdinde, bizim çöpe attığımız her çeşit kimyasallar onları hasta yapıyor. Bazıları hastalanınca maalesef diğerlerine de bulaştırıyor.

Herkese iyi dilekleri ve tavsiyeleri için teşekkür ederim. Lütfen dualarınızı eksik etmeyin.

Yavrular büyüdü kuru mamaya başladılar. Onlara ciğer de veriyorum. Sağlıklılar hareketliler. Yavrularda sorun yok şuan ama dediğim gibi anne iyi değil. Veterinere her götürdüğümde cebimde para pul kalmıyor. Hiçbir sonuç da vermiyor. Neyi var ne olacak diyorum. İğneler işe yaramazsa tahlil yapıcaz o da işe yaramazsa şunu bunu yapcaz diyo. Zemin hazırlıyor resmen bana sürekli gelip para dökeceksin diyor. Artık veteriner kelimesini duyduğumda miğdem bulanıyor. Bizim iyi niyetimizi, hayvan sevgimizi kullanıyorlar. Ölen yavruyu ölmeden önce 2 kez götürdüm ona da iğne yaptı gönderdi. Ne yapacağım diyorum kem küm ediyor. Her girdiğimde 500-1000 TL arası veriyorum ve netice yok. Dediğiniz gibi başka bir veterinere götüreceğim ya da belediyenin hayvan barınağına. Orada veterinerler varmış onlara göstereceğim.
Veterinerlerin çoğu böyledir.
Hangi sehirdesiniz? Üniversitelerin hayvan hastaneleri çok daha uygun fiyatlı oluyor. Orada yatılı tedavi için profesorleriyle gorusun.
Ancak orada öğrenci hekimler genelde hocadan talimat alarak işlem uyguluyor, yaptıkları işlemleri takip edin, kendilerine ve hocalarına her seyi sorun detaylıca.

Hayvana iğne yeterli değil gibi. Test olması ve sorunun nedeni bulunmasi gerekiyor, ilaclar, serum vs. gerekiyor.

Benim tavsiyem parayı özele; adam gibi, dini imanı para olmayan size doğru düzgün bilgi veren bir veteriner klinigine bayin, pişman olmaktan iyidir.

Sonu hüsranla gidecek 4-5 bin TL yerine 10 bin verin mutlu son için değer.

Her işlemi sorun, ilaç dozlarina özellikle dikkat edin ve en önemlisi 7/24 gözetim halinde olsun.

Benim hatalarımı yapmayın, hayvan dostunuza iyi bakın.

Veterinerlerin çoğu böyledir.
Hangi sehirdesiniz? Üniversitelerin hayvan hastaneleri çok daha uygun fiyatlı oluyor. Orada yatılı tedavi için profesorleriyle gorusun.
Ancak orada öğrenci hekimler genelde hocadan talimat alarak işlem uyguluyor, yaptıkları işlemleri takip edin, kendilerine ve hocalarına her seyi sorun detaylıca.

Hayvana iğne yeterli değil gibi. Test olması ve sorunun nedeni bulunmasi gerekiyor, ilaclar, serum vs. gerekiyor.

Benim tavsiyem parayı özele; adam gibi, dini imanı para olmayan size doğru düzgün bilgi veren bir veteriner klinigine bayin, pişman olmaktan iyidir.

Sonu hüsranla gidecek 4-5 bin TL yerine 10 bin verin mutlu son için değer.

Her işlemi sorun, ilaç dozlarina özellikle dikkat edin ve en önemlisi 7/24 gözetim halinde olsun.

Benim hatalarımı yapmayın, hayvan dostunuza iyi bakın.
Uşak'tayım. Burada dediğiniz gibi bir hastane yok bildiğim kadarıyla.

Yeni konular

Geri
Yukarı