Dosya nasıl URL şeklinde paylaşılır?

lawny

Decapat
Makaleler
3
Merhaba,
Bir setup hazırlıyorum. Setup'umda kendi yaptığım Minecraft Launcher projesini yüklemesini sağlayacağım. Yükle tuşuna basınca C# WebClient ile veri çekip yüklemeyi sağlayacak ancak indirme bağlantısı gerekli, bunu nasıl yapabilirim? Klasör dosyasını internetten indirip direk istediğim dizine yerleştirmesi gerekli. Dosyamı URL şeklinde nasıl paylaşabilirim? Dosya upload siteleri direk link vermiyor ve direk klasör şeklinde yüklenmiyor. Teşekkürler...

İnternetten dosya indirme işlemi belirli dizine olmazki. İndirirken hatta sana seçtiriyor dizini.
Web Uygulamanı yüklediğin yer bir FTP sunucusu dosyalarını buraya yükleyip, burdan indirebilirsin.

Google Drive’a dosyanı yükleyip link alacaksın. Sonra link’i tarayıcıya yazıp indirme yerine gideceksin. En son indir butonuna sağ tıklayıp bağlantıyı kopyala diyeceksin. Kopyaladığın bağlantıyı tarayıcıya yapıştırsan direk indirme başlar.

Google Drive’a dosyanı yükleyip link alacaksın. Sonra link’i tarayıcıya yazıp indirme yerine gideceksin. En son indir butonuna sağ tıklayıp bağlantıyı kopyala diyeceksin. Kopyaladığın bağlantıyı tarayıcıya yapıştırsan direk indirme başlar.
Drive ve dosya yükleme sitelerini adam kullanmış zaten bunlar işe yaramaz. Ftp araştır sen.

Google Drive'a dosyanı yükleyip link alacaksın. Sonra Link'i tarayıcıya yazıp indirme yerine gideceksin. En son indir butonuna sağ tıklayıp bağlantıyı kopyala diyeceksin. Kopyaladığın bağlantıyı tarayıcıya yapıştırsan direk indirme başlar.

Denedim ancak C#'ta bir .exe veya ne bilim .doc dosyası tarzı uzantı istiyor o linkte sadece Google'nin sunucusundan belirlenen dosyayı indiriyor ce C#'ta işe yaramıyor.
WebClient olayında zaten URL link istiyor onu nasıl yapacağımı soruyorum.

FTP olayı hakkında hiçbir fikrim yok. Araştırıyorum ancak ne işe yaradığını cahile anlatır gibi anlatan olmamış.

Denedim ancak C#'ta bir .exe veya ne bilim .doc dosyası tarzı uzantı istiyor o linkte sadece Google'nin sunucusundan belirlenen dosyayı indiriyor ce C#'ta işe yaramıyor.

WebClient olayında zaten URL link istiyor onu nasıl yapacağımı soruyorum.

FTP olayı hakkında hiçbir fikrim yok. Araştırıyorum ancak ne işe yaradığını cahile anlatır gibi anlatan olmamış.
Şu kural 58 olmasa atarım da İngilizce birşey atınca silip uyarı veriyorlar.

Geri
Yukarı