Download hızım düşük kalıyor

Astro.

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, evimize yeni fiber bağlandı. Fiber öncesi download hızım 40-50 Mbps upload hızım 14-18 Mbps aralığında idi. Şu an kendi telefonumdan ve laptopumdan hız testi yaptığım zaman download hızım ortalama 95-100 Mbps upload hızım 40 Mbps civarı çıkmakta. Masaüstü bilgisayarımda ise şöyle bir durumla karşı karşıyayım Wi-Fi aparatı kullanıyorum ve kullandığım ürün TP-Link TL-WN722n cihazı 2.4GHz bu ürünü kullanarak masaüstü bilgisayarımda hız testi yaptığımda download gene eskisi gibi 40-50 Mbps çıkarken upload 40 Mbps çıkmakta. Bende bu soruna karşı şöyle düşündüm. Bu kullandığım Wi-Fi aparatı 2.4GHz olduğu için laptop ve telefonumdan aldığım 100 Mbps hızı alamıyor olabilir miyim? Bu sorunun çözümü için yeni ve 5 GHz destekleyen bir Wi-Fi aparatı alsam bu sorunu çözer mi (yeni getirilen fiber Wi-Fi'de 5GHz ışığının da yandığını fark ettim o yüzden böyle düşündüm ve ayrıca telefon ve laptop aynı zamanda 5 GHz'i destekleyen cihazlar o yüzden) teşekkürler.

2.4GHz kullanıyorsunuz çünkü. 2.4GHz geniş menzillidir ancak hız konusunda çok geridedir. 5GHz bağlanmanız gerekiyor. Kendim dual band özellikli bir menzil genişletici kullanıyorum, 2.4GHz ile 40Mbps gibi hızlar alırken 5GHz ile 80Mbps'lere ulaşıyor.

2.4GHz kullanıyorsunuz çünkü. 2.4GHz geniş menzillidir ancak hız konusunda çok geridedir. 5GHz bağlanmanız gerekiyor. Kendim dual band özellikli bir menzil genişletici kullanıyorum, 2.4GHz ile 40Mbps gibi hızlar alırken 5GHz ile 80Mbps'lere ulaşıyor.
yorumunuz için teşekkür ederim .kullandığınız ürünün adını verme şansınız var mı acaba bana da fikir olur.

Ben Wi-Fi adaptör kullanmıyorum. Telefonla bağlanmak adına menzil arttırıcı 1200AC Xiaomi modelinden bahsettim sadece bant frekansının etkisini anlatmak adına.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı