Oyun Drift SimRacing İçin Tavsiyeler

Chezzaritz

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5500

ZOTAC OVERCLOCK EDITION RTX 3060 8GB

GIGABYTE A520M

DDR4 HP 2X8 16GB RAM

CRUCIAL 1TB M2 SSD
Merhaba arkadaşlar, ben 1-2 senedir Simracing'in içindeyim size de tecrübelerimi ve bu işe başlamak için yapabileceğiniz şeyleri bu konuda belirteceğim.

Öncelikle Simracing'e başlamak için bir direksiyon setine ihtiyacınız var. 3 Tür direksiyon setini sizlerle paylaşmak isterim.

1.Logitech G29 (Önerilen)
Türkiye şartları içerisinde fiyat performans ürünü. En ucuz ve sağlam direksiyon setlerinden biri. Dişli motoru yüzünden fazla ses çıkarıyor fakat FFB ve diğer teknolojiler gayet iyi çalışıyor. Önerdiğim direksiyon seti de bu olur. İsterseniz internetteki Custom modifikasyonlar ile tam bir drift direksiyonuna çevirebilirsiniz.
1689937522739.jpeg

2.Thrustmaster T300RS
Bu direksiyon G29'dan daha kaliteli daha sessiz daha profesyonel. Fakat fiyatı gerçekten pahalı. Bu direksiyonun içinde kayışlı motor sistemi vardır. Aslında imkan varsa bu alınabilecek en iyi direksiyon fakat yine de ucuz ve rahat diye G29 öneriyorum.
1689937917550.jpeg

3.Moza Racing R9 V2
Bu direksiyon profesyonel yarışçıların evinde antrenman yaptığı direksiyon. Gerçekten E-Spor tarafına yönelmek istiyorsanız yada drift pilotu olmak istiyorsanız bu direksiyon tam size göre. Fakat bu direksiyonun tam seti için en az 50.000TL cebinizden çıkarmanız gerekmekte. Türkiye şartlarında cidden zor bir miktar. Bu direksiyon Direct Drive olarak geçiyor yani size gerçek bir araba hissinin yakınını veya çok yakınını değil direkt aynısını hissetiriyor. Parmaklarınızı kırma şansınız bile olabilir. Kullanırken dikkat edin :D
1689938075412.jpeg

Direksiyon Seti kısmı bu kadardı Oyun kısmına ve antrenmanlara geçelim.

Simracing için tavsiye ettiğim tek oyun Assetto Corsa. Assetto Corsa'ya oyun demek ayıp olur gerçek bir simülasyon. Ben çok iyi bir drifter değilim fakat çalışma programımı size aktarabilirim. Öyle planlı programlı bir şey değil her gün 1-2 saat stabilize drift atmanız sizi ciddi derecede geliştirecektir. Zor gelirse CarX Drift yada Forza Horizon 4-5 gibi daha arcade oyunlara başvurabilirsiniz. Ama yinede Assetto Corsa oynamayı ihmal etmeyin. Assetto Corsa'yı modsuz şekilde oynamanız pek mümkün değil. Tavsiye ettiğim mod paketleri Team Efforts'un drift paketi ve Kami Road haritası. Yeterli olacaktır fakat bir süreden sonra sıkılıp harita yada arabaları değiştirmek isteyebilirsiniz. Assetto Corsa geniş bir oyun olduğundan rahatça aradığınız modu bulabilirsiniz.

Konu bu kadardı arkadaşlar sonuna kadar okuduysanız size yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. İyi driftler.

Yeni konular

Geri
Yukarı