Driver Booster sürücüleri zararlı mı?

Kafaatanzi

Hectopat
1 saat önce Driver Booster indirdim. 10 adet sürücü güncel değildi. Ben sadece RX 580 sürücüsünü güncelleyip (PC'de yüklü sürücü 1 sene öncesine ait gösteriyordu) yeniden başlattım. Herhangi bir hata falan vermedi. Oyunları da test ettim FPS ile ilgili çok bir şey değişmedi. Ancak herkes bu programın zararlı olduğunu falan söylemiş. İndirilen sürücüye ne yapmam gerekiyor? PC'nin diğer sürücülerini nasıl güncellemem gerekiyor? Bu işlerle çok alakam yok.

Sadece ekran kartı sürücüsünü güncellemek yeterli. Geri kalanını Windows update hallediyor zaten.
Driver Booster gibi uygulamalar yanlış kuruyor ve bazı yazılımsal problemler oluşabiliyor.
Sorun yoksa bir şey yapmanıza gerek yok. Programı kaldırmanız iyi olur. Dediğim gibi gerek yok zaten.

Sürücüleri manuel güncelleyin. Bu tarz yazılımlar ya eski ya yanlış sürücü kurabiliyor, bu nedenle önerilmez. İndirdiğiniz sürücü dosyalarında illa setup.exe, install.bat vb. kurulum dosyaları bulunur, onları çalıştırsanız yeterli, gerekli adımları gösterecektir. En kötü aygıt yöneticisi üzerinden halledilir.

Eğer sisteminde bir sıkıntı yoksa çok bir şey yapmana gerek yok şu anlık. Önerilmeme sebebi yanlış sürücü kurma ihtimali olması, kesin yanlış sürücü kuracak diye bir kural yok.
Windows neredeyse her sürücüyü indiriyor zaten. Sana da bir tek grafik ve chipset sürücüsü kalıyor.

Zararlıdan ziyade eski/yanlış driverları yükleyip hatalara sebep oluyor. Windows Update artık "isteğe bağlı güncelleştirmeler" altında sürücülerin güncel versiyonlarını yükleyebiliyor. Önerilen, ara ara sürücü üreticisinin sitesinden takip ederek güncel tarihli versiyonları indirebilirsin.
Komut istemi üzerinden de güncellemesi olan programların güncellemelerini yapabilirsin.

Arama çubuğuna "cmd" yazıp yönetici olarak çalıştır,
açılan konsola
Kod:
winget upgrade --all
komutunu girdikten sonra tarama yapacak ve tarama bittikten sonra
Kod:
Do you agree to all the source agreements terms?[Y][N]
uyarısını gördüğünde "Y" yazıp çalıştırdığında taramada çıkan programların güncellemelerini indirip yükleyecek. [Y] "Yes" [N] "No" temsil eder.

Zararlı değil. Sadece bu tarz programlar yanlış/uyumsuz sürücüler kurup sistemde tutarsızlık yaratabiliyor. Önermiyoruz.

Zararlıdan ziyade eski/yanlış driverları yükleyip hatalara sebep oluyor. Windows Update artık "isteğe bağlı güncelleştirmeler" altında sürücülerin güncel versiyonlarını yükleyebiliyor. Önerilen, ara ara sürücü üreticisinin sitesinden takip ederek güncel tarihli versiyonları indirebilirsin.
Komut istemi üzerinden de güncellemesi olan programların güncellemelerini yapabilirsin.

Arama çubuğuna "CMD" yazıp yönetici olarak çalıştır,
Açılan konsola
Kod:
winget upgrade --all
Komutunu girdikten sonra tarama yapacak ve tarama bittikten sonra.
Kod:
Do you agree to all the source agreements terms?[Y][N]
Uyarısını gördüğünde "y" yazıp çalıştırdığında taramada çıkan programların güncellemelerini indirip yükleyecek. [Y] "yes" [N] "no" temsil eder.

DDU ile Driver Booster'in kurduğu RX 580 sürücüsünü kaldırıp manuel şekilde AMD sitesinden güncel sürücüyü yüklemem gerekiyor yani. DDU'nun sitesini bulamadım. Nereden indirmem gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile Driver Booster'in kurduğu RX 580 sürücüsünü kaldırıp manuel şekilde AMD sitesinden güncel sürücüyü yüklemem gerekiyor yani. DDU'nun sitesini bulamadım. Nereden indirmem gerekiyor?

Geri
Yukarı