DRIVER_POWER_STATE_FAILURE (9F) hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Ali Anıl Öney

Kilopat
Daha fazla  
Minidump Rapor Linki
https://drive.google.com/file/d/1-hFnbfgBXa-SeSeFaMta8IkQAT1FpQmB/view?usp=drive_link
RAM
16 GB 2400Mhz
Ekran kartı
GTX 1650
Anakart
X571GT
İşlemci
Intel Core i7-9750H
Öncelikle merhaba,
ASUS X571GT model laptopumda bu mavi ekranı alıyorum. Minidump dosyasını ekledim yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kod:
Eklenmiş denetleyici (EC) belirtilen zaman aşımı süresi içinde yanıt vermedi. Bu durum, EC donanımında veya üretici yazılımında bir hata olduğunu ya da BIOS'un EC'ye hatalı olarak eriştiğini gösterebilir. Güncelleştirilmiş BIOS için bilgisayar üreticinize danışmanız gerekiyor. Bazı durumlarda, bilgisayarın yanlış çalışmasına neden olabilir.

Kaynak: ACPI
Olay Kimliği: 13

Sadece 1 tane bu uyarıdan olsa da sistem yeni formatlandığı için halihazırda zaten çok fazla olmayan olay raporlarında olması dolayısıyla atıyorum.

Eklenmiş denetleyici denilen şeyler bilgisayarlarda çeşitli sistem görevlerini yerine getiren bir mikro denetleyici oluyor. Şimdi, özellikle mobil platformlarda (dizüstü bilgisayar gibi) genellikle Süper I/O ile birleştirilmiş vaziyettedir.

Bu arkadaşın görevlerinden biri de SATA arası geçişi sağlamak. Bunun için de eSATA gibi bir diskin sistemde olması gerekiyor. Yani bu laptop'a harici olarak bir disk bağlantısı kuruyor musun?

Bu cihazda göründüğü kadar basit bir sorun da olmayabilir.
Rich (BB code):
BiosMajorRelease = 5
BiosMinorRelease = 13
FirmwareMajorRelease = 3
FirmwareMinorRelease = 8
BiosVendor = American Megatrends Inc.
BiosVersion = X571GT.312
BiosReleaseDate = 05/03/2022
SystemManufacturer = ASUSTeK COMPUTER INC.
SystemProductName = VivoBook_ASUSLaptop X571GT_X571GT
SystemFamily = VivoBook
SystemVersion = 1.0
SystemSKU =
BaseBoardManufacturer = ASUSTeK COMPUTER INC.
BaseBoardProduct = X571GT
BaseBoardVersion = 1.0

BIOS versiyonun güncel. Bu uyarı bir donanım (EC) ile bağlantılı da olabilir. Disklerinin sağlık görsellerini de paylaş. Galiba cihazda bir NVMe disk garanti olarak var.

Kod:
Eklenmiş denetleyici (EC) belirtilen zaman aşımı süresi içinde yanıt vermedi. Bu durum, EC donanımında veya üretici yazılımında bir hata olduğunu ya da BIOS'un EC'ye hatalı olarak eriştiğini gösterebilir. Güncelleştirilmiş BIOS için bilgisayar üreticinize danışmanız gerekiyor. Bazı durumlarda, bilgisayarın yanlış çalışmasına neden olabilir.

Kaynak: ACPI
Olay Kimliği: 13

Sadece 1 tane bu uyarıdan olsa da sistem yeni formatlandığı için halihazırda zaten çok fazla olmayan olay raporlarında olması dolayısıyla atıyorum.

Eklenmiş denetleyici denilen şeyler bilgisayarlarda çeşitli sistem görevlerini yerine getiren bir mikro denetleyici oluyor. Şimdi, özellikle mobil platformlarda (dizüstü bilgisayar gibi) genellikle Süper I/O ile birleştirilmiş vaziyettedir.

Bu arkadaşın görevlerinden biri de SATA arası geçişi sağlamak. Bunun için de eSATA gibi bir diskin sistemde olması gerekiyor. Yani bu laptop'a harici olarak bir disk bağlantısı kuruyor musun?

Bu cihazda göründüğü kadar basit bir sorun da olmayabilir.
Rich (BB code):
BiosMajorRelease = 5
BiosMinorRelease = 13
FirmwareMajorRelease = 3
FirmwareMinorRelease = 8
BiosVendor = American Megatrends Inc.
BiosVersion = X571GT.312
BiosReleaseDate = 05/03/2022
SystemManufacturer = ASUSTeK COMPUTER INC.
SystemProductName = VivoBook_ASUSLaptop X571GT_X571GT
SystemFamily = VivoBook
SystemVersion = 1.0
SystemSKU =
BaseBoardManufacturer = ASUSTeK COMPUTER INC.
BaseBoardProduct = X571GT
BaseBoardVersion = 1.0

BIOS versiyonun güncel. Bu uyarı bir donanım (EC) ile bağlantılı da olabilir. Disklerinin sağlık görsellerini de paylaş. Galiba cihazda bir NVMe disk garanti olarak var.
Laptopa usb bellek dışında bir harici disk takmıyorum. Evet hocam NVMe SSD var laptopta. Bildiğim kadarıyla orijinal diski. Acil bir iş için çıkmam gerekti hocam en kısa zamanda paylaşacağım.

Bu durumda net bir sorun şu diyebileceğim bir şey olmadı henüz. Sadece donanımsal olabilmesinden şüpheleniyorum. BIOS'u ne zaman güncelledin? Ne sıklıkla mavi ekran alıyorsun? Farklı DMP dosyaların varsa onları da isteyeyim. Hepsini bir arada atarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı