Çözüldü Dual boot Linux Mint nasıl kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Teknoyms

Hectopat
Makaleler
1
Dual boot Linux nasıl kurulur? Bilgisayarim YouTube videolarınıda bile kasıyor uğraşmaya değer mi? (1 tane SSD var )

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok hocam hatayı Technopat verdi resim ekliyemedim. Google lens ile yazdım eksik olabilir.

Bu neredesiniz kısmı önemli mi direkt ilimi mi yazıyım ?
İstanbul'u seçin, Türkiye saati olarak ayarlanacak.

İstanbul'u seçin, Türkiye saati olarak ayarlanacak.
Hocam şuan kurdum deniyorum ama AMD nin bir kontrol uygulaması vardı onu nasıl kurabilirim. Parlaklık yine ayarlanmıyor onun için. Windowsta bu ekteki gibi kendi kendine geliyordu.

Dosya Ekleri

• IMG20240514204840.jpg
    IMG20240514204840.jpg
    244,8 KB · Görüntüleme: 11
Yok hocam laptop. Dahili ekran parlaklığı ayarlamamın başka bir yolu yok mu ? Windows'un kendi parlaklık çubuğu işe yarıyor ama bununki olmadı.
Linux Mintle kurulu gelen xrandr adında bir uygulamayla ayarlayabiliyorsunuz. Terminal üzerinden çalıştırmanız gerekiyor. Kodlarına internetten bulabilirsiniz. Yine olmassa yeni bir konu açabilirsiniz. Linux Mintte bol şanslar hocam. :)

Linux Mintle kurulu gelen xrandr adında bir uygulamayla ayarlayabiliyorsunuz. Terminal üzerinden çalıştırmanız gerekiyor. Kodlarına internetten bulabilirsiniz. Yine olmassa yeni bir konu açabilirsiniz. Linux Mintte bol şanslar hocam. :)
Sizden daha cevap gelmeden yeni konu açtım hocam rica etsem bakabilir misiniz ?

Geri
Yukarı