Ducati Multistrada V2 alınır mı?

Para problemin yoksa neden olmasın bakimlari çok pahalıdır her 30 bin kmde desmo bakimlari vardır ve çok pahalıdır servisinden başka yere goturmem param çok diyorsan h.o

@Eray a Profilinizdeki yaşınız gerçek yaşınızsa siz kullanamazsınız. A sınıfı ehliyet ya da gücü düşürülmüş versiyonu için A2 sınıfı ehliyet lazım. Türkiye'de gücü düşürülmüş V2 var mıdır bilmiyorum. Onun dışında motorla ilgili sormak istediğiniz bir şey varsa yardımcı olayım.

@mazda 3 Bakımları çok pahalı değil. Dadece desmo bakımı pahalı. Her 30 bin KM'de yaklaşık 1200-1600 Euro arası bir bakım ücreti var. Bunun dışında normal bakımları 3000-4000 TL arasında. Zinciri 2500-3500 TL civarında. Her 10-12 binde ya da 2 yılda bir lastik değişimi gerekir. Orijinal lastikleri Scorpion Trail II. O da en son 13500'dü Mart başında.

Nasıl yani sormak lazım neyi soracağız.
Bende V2 olduğu için öyle bana danışabilirsiniz demiş yani. 😄

Son düzenleme:
@Eray a Profilinizdeki yaşınız gerçek yaşınızsa siz kullanamazsınız. A sınıfı ehliyet ya da gücü düşürülmüş versiyonu için A2 sınıfı ehliyet lazım. Türkiye'de gücü düşürülmüş V2 var mıdır bilmiyorum. Onun dışında motorla ilgili sormak istediğiniz bir şey varsa yardımcı olayım.

@mazda 3 Bakımları çok pahalı değil. Dadece desmo bakımı pahalı. Her 30 bin KM'de yaklaşık 1200-1600 Euro arası bir bakım ücreti var. Bunun dışında normal bakımları 3000-4000 TL arasında. Zinciri 2500-3500 TL civarında. Her 10-12 binde ya da 2 yılda bir lastik değişimi gerekir. Orijinal lastikleri Scorpion Trail II. O da en son 13500'dü Mart başında.

Bende V2 olduğu için öyle bana danışabilirsiniz demiş yani. 😄
Çok iyi yaşım 18 B ehliyetim var A2 ehliyetini önümüzdeki sene alacağım bir sonraki sene de motoru alacağım bu yüzden araştırmalara başladım bir Ducati hayranlığım var çok hoşuma da gidiyor motor alırsam kesinlikle Ducati alırım. Bu gönderdiğim model için B ehliyeti yeterli olmuyor mu? 120cc'ye kadar kullanabiliyoruz çünkü B ile bu kaç CC?

@Eray a Az önce bayideki arkadaşımı arayıp sordum. A2 versiyonu Türkiye'de duymadık hiç dediler yani 19 yaşında A2 ehliyet alsanız bile en erken 21 yaşında A sınıfı ehliyet alabileceksiniz.

A2 sınıfında CC sınırlaması yok, beygir sınırlaması var. 47 beygire kadar olan bütün motosikletleri CC fark etmeksizin kullanabilirsiniz. A sınıfı ehliyete geçtiğiniz zaman 47 beygir sınırlaması kalkıyor ve istediğiniz motosikleti kullanabiliyorsunuz.

Bu gönderdiğim model için B ehliyeti yeterli olmuyor mu? 120cc'ye kadar kullanabiliyoruz çünkü B ile bu kaç CC?
Hayır. Bu motoru kullanmak için de A sınıfı ehliyete ihtiyacınız var 113 beygir olduğu için. Ayrıca B sınıfı ehilyet ile 125 CC motosiklet kullanabilmeniz için de en az 2 yıl B ehliyetine sahip olmanız gerekiyor ve sürücü kursundan yeniden hızlandırılmış bir kurs almanız gerekiyor.

937 CC.

@Eray a az önce bayideki arkadaşımı arayıp sordum. A2 versiyonu Türkiye'de duymadık hiç dediler yani 19 yaşında A2 ehliyet alsanız bile en erken 21 yaşında a sınıfı ehliyet alabileceksiniz.

A2 sınıfında CC sınırlaması yok, beygir sınırlaması var. 47 beygire kadar olan bütün motosikletleri CC fark etmeksizin kullanabilirsiniz. A sınıfı ehliyete geçtiğiniz zaman 47 beygir sınırlaması kalkıyor ve istediğiniz motosikleti kullanabiliyorsunuz.

Hayır. Bu motoru kullanmak için de a sınıfı ehliyete ihtiyacınız var 113 beygir olduğu için. Ayrıca b sınıfı ehilyet ile 125 CC motosiklet kullanabilmeniz için de en az 2 yıl b ehliyetine sahip olmanız gerekiyor ve sürücü kursundan yeniden hızlandırılmış bir kurs almanız gerekiyor.

937 CC.

Oo. Bayağı bayağı uzadı bizim iş. 😅

@Eray a Biraz öyle olması gerekiyor. Deneyim ve gerçekten trafik algısı gerek motosiklet için. Yoksa haberleri görüyoruz maalesef. Bana göre 25 yaş altına hiçbir şekilde A ehliyet verilmemesi lazım ama işte yapacak bir şey yok.

Geri
Yukarı