Düğün İçin Saat

Makaleler
7
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Havacılık Sektörü
Profil Kapağı
1522248089
Herkese merhaba arkadaşlar,

Yakın zamanda bir nişan durumu söz konusu. Anladığım kadarıyla karşı taraf saat hediye edecek bana. Benden model seçmemi istediler ama çok tecrübeli değilim açıkçası saatler konusunda. Bilgili arkadaşlar varsa tavsiyelerini almak isterim. Bütçe olarak çok uçuk şeyleri ben istemiyorum zaten, karşı tarafta bana bir bütçe vermedi ama sanırım 1400 - 1500 TL civarları olabilir artı eksi. Klasik bir saat düşünüyorum. Hem takım elbise ile hem günlük giyim ile beraber kullanılabilecek bir saat olursa sevinirim.

Dostum öncelikle ALLAH utandırmasın. Bende Eylül ayında nişanlandım. Bana da saat alındı. Bende senin gibi bütçeyi aşşa yukarı o kadar düşünüyordum. Fakat nişanlımın babasının bir arkadaşının yönlendirmesiyle hem indirimli olması hemde rahat model seçebilmem açısından söylediği Evren Saat firmasına gittik. Firmadaki tanıdık kişi de şansa yetkiliymiş. Bize genel olarak malzeme kalitesi iyi, uzun ömürlü kullanılabilen, camı sağlam ve kordonu güzel modelleri belirtmişti. Ayrıca 1500 TL civarlarında saat düşünüyorsanız belli modelleri tercih etmeyin, dedi. Sebebi de o fiyatın üstüne bir miktar daha ekleyerek İsviçre üretimi saat almamızdı. Uzun süre birkaç model arasında kararsız kalmıştım. Fakat oradaki tanıdık yetkili madem bu kadar para vereceksin önemli olan marka değil saydığım kriterler deyince ve benimde önerdiği modeli beğenmem sonucu aldığım saat;

Louis Erard 13900AA15

Genel anlamda üründen pek bir şikayetim birkaç detay dışında yok. Deri kordonu genelde aynı deliğe taktığım için kısa zamanda aşınma oluyor. Ben yönlendirmeye gittiğim için bana fazladan bir adet daha kordon hediye etti, müdür bey. Saati aldığımdaki takılı olan deri kordon lacivert renkti. Üstüne bir tane de kahverengi deri kordon verdi. Hatta denemem için değiştirdi, de. Açıkçası keşke hiç kahverengi almasaydım da hediye olan kordonu da laciver alsaydım, dedim sonrasında. Haricinde saatin arka kısmındaki Rose kaplama kasada minik minik çizikler var. He diyeceksiniz ki onu kim görecek. Sana ne (-) si var. Çalışmasında tabikide veya görselliğinde herhangi bir problem yok. Fakat minik minik çiziklerde olsa arkası da olsa malzemenin bu kadar üst düzey olduğunu bilmene rağmen çizik olması biraz üzüyor insanı. He belki de benim yüzümdendir. Ben her zaman kutusuna koymuyorum. Cam olarak ta safir cam kullanılıyor. Özelliği de çok zor çiziliyor olması. Saat elinde takılıyken duvara veya demir bir şeye çok sert vurmadığın sürece çizilmesinin çok zor olduğu bir cam çeşidi. Benim saatin camında şuana kadar oluşmuş hiçbir çizik yok.

Bu arada saatin müthiş özel bir deri kutusu var. Yanında sertifikası ve garanti belgesi var. Hani pırlanta aldığınızda verilen sertifikalardan.

Fiyat olarak 5500 TL' den indirimi vardı. Onun üstünden en son gelebileceği rakamın 2300 olduğunu söylemişti. Ben ilk başta rakamı duyunca gözlerim döndü. Fakat indirdiği bu fiyat sonrasında ve verdiğin parayı boşa verme deyince son kararım bu saatte oldu.

İşten yeni geldim. Fakat konu önemli olunca yemek saatimi erteledim. Elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştım. Yeni bir sorunuz olursa kendi bilgim dahilimde elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım. Bu arada saati aldıktan sonra aklımda gerideki 2 model daha vardı. İlk başta bir pişmanlık gibi birşey olmuştu. Fakat kullandıktan sonra gerçekten iyiki bu saati almışım dedim. İhtiyacınız olduğu gibi farklı renk deri kordonla hem spor hem klasik rahatlıkla kullanabileceğiniz ve malzeme kalitesi de eğer benim bulduğum fiyatlara bulabilirseniz gayet sağlam bir model ve saat.

Öncelikle iyi dileklerin için teşekkür ederim eksik olma dostum:) Sanırım 1500 - 1600 TL civarlarından yukarı çıkamam gibi geliyor bana. Kısıtlama falan değil benim içim rahat etmez. Karşı tarafı düşünürüm biraz açıkçası. Biraz ucuza gidiyoruz ama olsun:) Boss ve Seiko saatler çok anladığım kadarıyla piyasada şu an. Seiko fiyatları pahallı olmasına rağmen nedense ayağa düşmüş gibi herkeste görüyorum. Boss biraz daha patron saati gibi şık bir görünümü olması beni cezbediyor açıkçası. Kordon olarak da bazı modellerde metal kordon güzel oluyor ama bazen de deri kayış gözüme çarpıyor. Anladığım kadarıyla saatin modeline göre seçmek gerekecek onu. Sen ne düşünürsün kayış ve kordon konusunda?

Rica ederim. Teşekkürler. :) Fiyat olarak bende aynı senin gibi düşünmüştüm. Fakat tanıdık kız tarafından olunca bir de yetkili bende elimden geldiği kadar zor durumda bırakmak istemesemde yönlendirmesi ve benimde saati beğenmem neticesinde Louis Erard oldu. Aslına bakarsan Gucci, Guess Collection ve Maurice Lacroix markalarında da beğendiklerim vardı. Gucci' yi malzeme kalitesi bir tık geride olmasından dolayı eledim. Maurice Lacroix fiyatları inanılmaz uçuktu. :) Guess Collection ile Louis Erard arasından seçimi Louis Erard' dan yana kullanmamın sebebi tamamen malzeme kalitesinin verilen fiyata göre gayet iyi olmasıydı.

Kordon olarak ta benim tavsiyem deri kordon. Tabikide metal kordonların da çok güzelleri var. Fakat onlarında kullanımına çok dikkat etmeniz gerekiyor. Çok çabuk bir şekilde çizilmeler olabiliyor. Yukarıda saatin arka kasasındaki yüzey derken de o metal kısmın ufak çizilmelerinden bahsetmiştim. Bendeki saati takınca tabikide altta kalıyor. Fakat kordon tamamen metal olunca en ufak çizilmeler gözünüze çarpacak. Benim deri kordon seçme sebebim de biraz bundan. Bir de bana göre deri kordon biraz daha ağır daha bir göze hitap edecek şekilde görünüyor. Ayrıca deri kordonlarda değişiklik yapma ihtimaliniz de mümkün. Bende mesela orjinalinde lacivert takılıydı. Kahverengi de hediye olarak verdiler. Mesela siz de deri kordon alırsanız genelde giyim kombinlerinize göre rengi değiştirerek rahatlıkla kullanabilirsiniz. Herhangi bir saatçi kolaylıkla kordon değişimini yapabilir. Eğer biraz bilginiz var ise kendinizde yapabilirsiniz. Fakat pin giriş kısımlarına dikkat etmeniz gerekiyor.

Boss markasını bende genel olarak severim. Saatlerinde bende birkaç güzel model görmüştüm. Üstünden yaklaşık bir sene geçtiği için doğru söylemek gerekirse tamda aklımda değil modeller. :)

Bence cam kalitesini çok dikkat etmelisiniz. Çok çabuk çizilmeyen safir cam gibi kaliteli cam kullanan bir model tercih etmeniz uzun zaman boyunca saati gönül rahatlığıyla kullanacağınız anlamına gelir. Kordondan yukarıda bahsetmiştim. Eğer deri kordon alacaksanız da imkanınız varsa tabi ellerinde de mevcutsa fazladan farklı bir renk talep edin. :)

@painkiller Hayırlı olsun. Güzel saat ama moda markalarından almaktansa, işi saat yapmak olan markalardan almak daha mantıklı geliyor bana. Saat merakı olan biri olarak 4 ay önce o fiyatlarda Solar teknolojili bir Seiko'yu koleksiyonuma ekledim. Daha çok günlük giyim için uygun olsa da, yaş olarak genç birinin (yaşınızı bilmiyorum) kolunda takım elbiseyle birlikte kötü duracağını sanmıyorum.

Seiko SEISC495P Erkek Kol Saati - Saat ve Saat

Son düzenleme:
Öncelikle hayırlı olsun, Allah mutluluk versin[emoji4]

Bana neden ucuz saat aldılar ya, hemen hanıma şikayet ediyim[emoji1] 1500 iyi bütçe.

Dostum öncelikli tavsiyem Armani, Diesel gibi marka olan fakat "saat markası" olmayan şeylerden uzak durman. Sadece etikete para veriyor oluyorsun. Saatleri kalitesizdir diyemem ama saat üreticisi olmadıkları kesin. Fakat Seiko, Cassio, Swatch, Tag Heuer, Stührling gibi gerçekten saat üreten markalardan tercih edersen gerçek bir saat almış olursun. Ünlü marka değil, saat markası almanı tavsiye ediyorum.

Stührling 657.04 Erkek Kol Saati Fiyatı - Taksit Seçenekleri

@Yararsız Üye çok teşekkür ederim güzel dileklerin için. Seiko modelleri de inceledim. Özellikle Premium serisi çok etkileyici. Fakat sorun şöyleki herkesin kolunda Seiko görüyorum artık. Yani tek elden çıkmış gibi herkes alıyor. Yaşım 30 bu arada. Takım elbise de çok giyiyorum günlük giyim de.
@fullmetal çok teşekkür ederim dostum eksik olma:) Gönül Tag Heuer ister ama maşallah fiyat olarak şu an uçmuş durumdalar. Diesel kullanmıştım gereksiz kaba oluyor takımla beraber o yüzden zaten bakmadım. Açıkçası Boss markasının güzel modelleri var onlar biraz ilgimi çekti. Asla isim olsun diye bir ürün almam zaten. Yani "Ooo Armani yakıyorsun karşimmm" tarzı biri olmam:) Armani'de tarz olarak o modeli beğenmiştim.
Bana neden ucuz saat aldılar ya,
Hiç şikayet etme genel olarak çok ucuza gidiyoruz gerçekten:)

@Yararsız Üye çok teşekkür ederim güzel dileklerin için. Seiko modelleri de inceledim. Özellikle Premium serisi çok etkileyici. Fakat sorun şöyleki herkesin kolunda Seiko görüyorum artık. Yani tek elden çıkmış gibi herkes alıyor. Yaşım 30 bu arada. Takım elbise de çok giyiyorum günlük giyim de.
@fullmetal çok teşekkür ederim dostum eksik olma:) Gönül Tag Heuer ister ama maşallah fiyat olarak şu an uçmuş durumdalar. Diesel kullanmıştım gereksiz kaba oluyor takımla beraber o yüzden zaten bakmadım. Açıkçası Boss markasının güzel modelleri var onlar biraz ilgimi çekti. Asla isim olsun diye bir ürün almam zaten. Yani "Ooo Armani yakıyorsun karşimmm" tarzı biri olmam:) Armani'de tarz olarak o modeli beğenmiştim.
Bana neden ucuz saat aldılar ya,
Hiç şikayet etme genel olarak çok ucuza gidiyoruz gerçekten:)
Acayip ucuza gidiyoruz. Tıraşımı bile damat tıraşı olarak yaptırmadım, sıradan bir müşteri gibi gitmiştim berbere[emoji2]

sıradan bir müşteri gibi gitmiştim berbere
emoji2.png
Yok ya ne vereceğim o kadar parayı:) Berberler de işin çakallığına gidiyor hemen:) Normal traşımı olur eve gelir takımları giyer giderim:)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı