Dünyada Windows 8.1 Kullanımı Neden Düşük?

parisapo

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Hırdavat
windows-xp.jpg

Yukardaki istatistiklere bakacak olursak, en üstü Windows 7 yer alıyor, Windows 7

altında da Windows Xp yer alıyor, sizce neden hayla Windows 8 ve

Windows 8.1, kullanımı bu kadar az anlam veremedim.

Birçok kişi Windows 8 yükleyip bırakmış ve güncellemeleri takip etmemiş. Birçok kişi ise hiç takip etmeyip Windows 7 yüklemiş özet olarak. Windows Xp yükleyenleri bende anlayamadım. :)

Windows 7 güçlü ve yeterli bir işletim sistemi olduğu için insanların terfi etmeye pek ihtiyaç duymamaları bence. Kendinden önce ve sonra çıkan işletim sistemlerine fark atmış.

Türk insanı alışıtığı win7 sisteminden kolay kolay vazgeçmez. Dediğiniz gibi bunda en büyük faktör. Windows 7 nin kendini kanıtlamış olmasıdır. Bizim insanımız işletim sistemi değiştirirken bariz şartlar arar. Geçicem geçicem tamamta öncekine göre hangi oyunu açacak ne kadar hızlı olacak gibi. İleride önemli bir oyun veya program çıkarsa. Buda win7 de çalışmaz veya problemler çıkartırsa. Herkes win8 akın edecek. Bu bi gerçek.

İlk olarak windows 8 yeni bir işletim sistemi piyasa oturması için beklemek gerek. İkinci bir konu ise fiyatlarının diğer sistemlere nazaran ateş pahası duruma gelmesidir.. :)

Windows'un eski sürümlerine baktığın zaman sistem kullanımı işleyici belli bir kalıp içerisinde xp, vista ve 7... Ancak windows 8 de bu durum değişti ve o kalıp kırıldı. İnsanların da buna alışması zaman alıcaktır.

Komşusu Windows 8 kullanmaya başlayınca bizimkiler kıskanır geçer. Sistem böyle işler. Yoksa performans ve verimlilik desen bişey anlamazlar.

Recep Abi 2GB ekran kartı var yüksekteyim mi? LEVEL 203'teki arkadaş geldi aklıma :D. Ayrıca insanımız bir kişi işinde ne kadar usta olsada onu değil formatçıyı (Bilgisayarcı demiyorum çünkü değiller) dinliyorlar. Seni tanısa bile formatçı dedi diye Windows 7'de kalabilecek bir yığın insan arasındayım.

Geri
Yukarı