Duo E4500 sisteme Ubuntu kurulur mu?

Kick Furkanowski

Hectopat
Daha fazla  
Selam. Ben Linux kurmak istiyorum ve bütün genel işe yarayacak komutları öğrenmek istiyorum. Linux kurmayı biliyorum ancak bu sistem Ubuntu kaldırır mı pek bilgim yok. Linux Mint falan sevmedim açıkçası.
  • 3GB RAM.
  • ATI Radeon X1550.
  • Intel Core 2 Duo e4500.

Ayrıca Minecraft falan oynayacağım bir de Metin2'ye başlamayı düşünüyorum.

Kurulur.

Eğer Linux Mint sevmediyseniz Ubuntu'dan daha çok nefret edersiniz bence. Ama Windows 7 kurmak sizin için yine de iyi olabilir. Sürücü kısmında çok desteği olmayabilir.

Kurulur.

Eğer Linux Mint sevmediyseniz Ubuntu'dan daha çok nefret edersiniz bence. Ama Windows 7 kurmak sizin için yine de iyi olabilir. Sürücü kısmında çok desteği olmayabilir.

Hocam en iyi destek Windows 7 de oluyor da bir güncelleme yapıyor maşallah 7 saat sürüyor üşeniyorum

Xubuntu deneyin, Ubuntu iskence cektirir bu sisteme.

Hocam nedense Xfce sevemiyorum ya. Güzel gözüken ama hafif olan bir masaüstü ortamlı sistem var mıdır?

Ubuntu MATE kurabilirsin, Mate-tweaks panel ayarlarından ile farklı arayüz düzenleri seçebiliyorsun. Xfce'ye yakın en hafif masaüstü MTE olacaktır. Daha hafif ortamlar, daha az özellik, daha az görsellik sağlayacaktır.

Linux'a Debian ile başlayan birisi olarak. Sistemin genel structure'ına alışabilmen için Mint en iyi başlangıç olacaktır. Aksi durumda paket yönetim sistemini ve uygulama yapısını bilmediğin için basit bir kurulum yapmak istediğinde dahi uzun zaman uğraşacak ve yolun başında vazgeçip bırakacaksın.

Ben şu an Ubuntu kullanıyorum ama uzun süre Mint kullanıp sisteme aşina olduktan sonra geçtim. Çünkü artık dosya sistemi ve paket yönetimi hakkında gerekli işlemleri gerçekleştirebiliyorum.

Temel komutlar için de basic bir tutorial ile girdikten sonra. Bu bağlantıdan gerekli komutları edinebilirsin.

Linux'a Debian ile başlayan birisi olarak. Sistemin genel structure'ına alışabilmen için Mint en iyi başlangıç olacaktır. Aksi durumda paket yönetim sistemini ve uygulama yapısını bilmediğin için basit bir kurulum yapmak istediğinde dahi uzun zaman uğraşacak ve yolun başında vazgeçip bırakacaksın.

Ben şu an Ubuntu kullanıyorum ama uzun süre Mint kullanıp sisteme aşina olduktan sonra geçtim. Çünkü artık dosya sistemi ve paket yönetimi hakkında gerekli işlemleri gerçekleştirebiliyorum.

Temel komutlar için de Basic bir tutorial ile girdikten sonra. Bu bağlantıdan gerekli komutları edinebilirsin.

Reis ben de tam Linux Mint'e alışamıyorum o yüzden sorayım dedim

Temel komutlar için de Basic bir tutorial ile girdikten sonra. Bu bağlantıdan gerekli komutları edinebilirsin.

Bende sırf bu yüzden pes ettim. Ama bir sebebide tam üniversite sınavı senemdi ve vakit kaybettirmesini istemediğim için direk Windows'a geri döndüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı