Durmak bilmeyen geniz akıntısı nasıl geçer?

Hocam 5 yıldır bu illeti çekiyorum gün geçtikçe umudumu kaybediyorum. Açıkcası yazdıklarınız beni daha da umutsuz yaptı.😔 Herneyse detaylı cevabınız için teşekkür ederim.
Hocam umutsuz yapmasın. Durum Sizde nasıl? Nasıl belirtileri var anlatır mısınız?

Ayrıca bu hastalıkla 10-15 yıl bile yaşayan var hocam. Bu hastalığı artık kabullenmeliyiz. Başka çaremiz yok. İnan gitmediğim KBB doktoru kalmadı.

Seni en fazla rahatlatacak şey tuzlu su ile burun deliklerini yıkamak ve nemli tutmak. Başka çaren yok hocam. Bu durum Bana da ait ve uyguluyorum çünkü başka çözümüm yok.

Durum Sizde nasıl? Nasıl belirtileri var anlatır mısınız?
Hocam bildiğin amansız bir geniz akıntısı. Neredeyse her saat başı genzim bunla doluyor. Hatta sabahları o kadar birikmiş oluyor ki nefes almakta dahi güçlük çekiyorum. Gittiğim her doktor alerjiden kaynaklandığını söyleyip ilaç veriyor fakat hiçbiri işe yaramıyor. Küçükken çok feci bir şekilde düşüp yüzümün ortasını baya yarmıştım, büyüdükçe ortaya çıktı, burnumda hafif bir yamukluk var. Ben bunca zaman o yamukluktan kaynaklandığını düşünüyordum. Gittiğim doktorlardan birisi onla alakalı olmadığını söyledi. Fakat ben yine de onla alakalı olduğuna inanıyorum. Çünkü bende geniz akıntısının yanında birde çok acı veren bir yüz ağrısı var. Nerdeyse hergün yüzümün sol tarafı ölümcül bir şekilde ağrıyor. Geniz akıntısının yanında bu ağrıya dayanmakta çok zorluyor. Çünkü ağrı bir kere başladı mı o gün ben uyuyana kadar geçmiyor, ayrıca o kadar şiddetli oluyor ki düşünmemi dahi engelliyor. Neyse hocam bende durumlar böyle. Umarım sende en yakın zamanda iyileşirsin.

Hocam bildiğin amansız bir geniz akıntısı. Neredeyse her saat başı genzim bunla doluyor. Hatta sabahları o kadar birikmiş oluyor ki nefes almakta dahi güçlük çekiyorum. Gittiğim her doktor alerjiden kaynaklandığını söyleyip ilaç veriyor fakat hiçbiri işe yaramıyor. Küçükken çok feci bir şekilde düşüp yüzümün ortasını baya yarmıştım, büyüdükçe ortaya çıktı, burnumda hafif bir yamukluk var. Ben bunca zaman o yamukluktan kaynaklandığını düşünüyordum. Gittiğim doktorlardan birisi onla alakalı olmadığını söyledi. Fakat ben yine de onla alakalı olduğuna inanıyorum. Çünkü bende geniz akıntısının yanında birde çok acı veren bir yüz ağrısı var. Nerdeyse hergün yüzümün sol tarafı ölümcül bir şekilde ağrıyor. Geniz akıntısının yanında bu ağrıya dayanmakta çok zorluyor. Çünkü ağrı bir kere başladı mı o gün ben uyuyana kadar geçmiyor, ayrıca o kadar şiddetli oluyor ki düşünmemi dahi engelliyor. Neyse hocam bende durumlar böyle. Umarım sende en yakın zamanda iyileşirsin.
Geçmiş olsun hocam. Tomografi yaptırdın mı?

Hocam açıkçası bir şey sormak istiyorum size geniz akıntısı genelde sarı renkli iltihap yapar mı ağızdan akar mı?

Ayrıca hocam ben kanımdan analiz de verdim ve sadece D eksikliği vardı. Ama yine de güvenmiyorum böyle şeylere. Ama kesin bende vitamin de yoktur. Çünkü yumurta, tavuk eti, balık yemiyorum.

Sarı yesil yapar hocam bende de geniz akıntısı var.

Yaptırmıştım, sonuç aynı.
Sonuçda ne çıktı? Kırık çıkmadıysa alakası yok demektir. Fakat kırıktan sonra bu durum başladıysa o ayrı bir konu.

Sarı yesil yapar hocam bende de geniz akıntısı var.
Aynen. Bende de öyle. Gentamicin ile yıkarsın bir sorun olmaz ama yıkarken yüksek basınç uygulamayın.

Sonuçda ne çıktı? Kırık çıkmadıysa alakası yok demektir. Fakat kırıktan sonra bu durum başladıysa o ayrı bir konu.
Kırık değil fakat şekli yamuk. Doktor sonuca baktığında herşey normal demişti fakat nedense ben hala burnumun yamukluğundan kaynaklandigini dusunuyorum. Ama bilmiyorum belki de paranoya yapıyorum.

Kırık değil fakat şekli yamuk. Doktor sonuca baktığında herşey normal demişti fakat nedense ben hala burnumun yamukluğundan kaynaklandigini dusunuyorum. Ama bilmiyorum belki de paranoya yapıyorum.
paranoya yapıyorsun hocam. Ben de öyle diyordum. 5 Tomografi çektirdim farklı farklı yerlerde. Peki madem iltihap göremiyorsunuz dedim bu nereden akıyor demiştim doktorlara. Sinirden.

Geri
Yukarı