Dying Light 2 Tanıtıldı

Makaleler
151
Yer
Çengelköy
Daha fazla  
Profil Kapağı
1524428124
Dying Light 2 süpriz bir şekilde E3'de karşımıza çıktı. Oyun isimsiz bir fragman olarak yayınlanmaya başladı, dinamiklerinden Dying Light olduğu anlaşılan oyunun adı fragmanın sonunda yer aldı. Fragman ve oynanış videoları peş peşe yayınlandı.

Tanıtım Fragmanı
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oynanış Videosu
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Böyle çok beklenen ve güzel olan bir oyunun devamının tanıtımının bu kadar basit ve sade olması hoşuma gitmedi.

Tanıtımı pek beğenemedim açıkçası. Onun harici oynanışı hoşuma gitti.

Tek isteğim gelişim, onarım, yükseltme, birleştirme gibi sistemlerin 1. oyundaki kadar zor ve karışık olmaması. Atmosferi hoşuma gitti. Bu gelişim olaylarını vesaire ilk oyundaki gibi yapmayıp, basit ve anlaşılabilir yapmalarını temenni ediyorum.

Oyunun havası, bölgesi 1. oyuna göre çok farklı ama tanımında bi' 5-6 saniyeliğine havası, ortamı aynı 1. oyuna benzeyen bir sahne var. Muhtemelen oyun Harran'da geçmeyecek çünkü insanlar oradan çok sıkıldı. Fakat galiba yine de o 5-6 saniyelik sahneden dolayı sanırım bir süre Harran'da takılacağız ya da Harran'a gideceğiz. Açıkçası 1. oyundan kalma karakterlerle tekrar karşılaşmamız, birbirimizden kuvvet almamız çok hoşuma gider.

İlk oyunu oynarken görevler bir yana, sokakta dolaşırken, hatta hile açıp, kimsenin ulaşamayacağı bir noktaya çıktığımda bile korkuyordum. Umarım bu sefer pek korkunç yapmazlar. :D

Bir de tanıtımda bol bol insan gördüm. Bu benim hoşuma gitti. Koskoca dünyayı tek başımıza geziyorduk ve arada birkaç seyyar satıcı tarzında insancık görüyorduk, onlar da zaten tip tip baktığı ve konuştuğu için yine korkuyordum. Zombi görmekten ve her adım başı onlara denk gelmekten gına gelmişti. Umarım bu sefer daha çok insan görürüz.

Son olarak bol bol psikopatça şeyler yapabiliriz umarım. Birkaç yeni özellik eklemişler ama genel olarak parçalama, çarpma, çıkarma işlemleri aynı olacak gibi gözüküyor. Bol bol değişik kesme, biçme yapmak istiyorum. Bu imkanı sağlayacaklarını düşünüyorum. :D

Sonradan gelen ekleme: Şu an aklıma geldi, bu oyundaki zombi boss olayları hiç hoşuma gitmemişti. Bu sefer dev yaratıkları, boss gibi şeyleri umarım daha farklı ve kolay şekilde öldürebiliriz. Sürekli olarak zombinin dibine girip, gözümü kısarak, bir yandan elim ilk yardım çantasına, parmağım sağa-sola savrulma tuşundayken, kılıçla sol tık, sol tık, sol tık yapmak bana hiç zevk vermedi. Farklı şeyler yapabilirsek bence güzel bir oyun olacak gibi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı