E-Devlet hesabı açılmalı mı?

snowman0

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, e-Devlet alabiliyorum ama bilgileri şu MERNİS panel mi öyle bir şeye düşer diye korkuyorum, sizce alınır mı?

Bilgileriniz e-devlet açmasanız da MERNİS'te bulunuyor. Korkulacak kadar büyük bir durum değil açabilirsiniz. Reşitseniz veya reşit olacaksanız gelecekte illa ki e-devlet kullanmanız gerekecektir.

MERNİS: Merkezi nüfüs idare sistemi. Yani Türk vatandaşı isen zaten orada varsın.

Ayrıca üniversite sınavına girmediyseniz başvuru için gerekecek. Şimdiden gidip alın en son ben 3TL'ye almıştım.

MERNİS veri sızıntısından bahsediyorsan da o 2015 yılının sızıntısı ve sadece o yıl seçimlerde oy kullananların bilgileri var.

18 yaşını geçen herkesin e devleti olması lazım. Bu zorunluluk olmalı. Dostum, bilgilerin, herseyin MERNİS de bulunmakta. E devlet hesabını hemen pazartesi ac.

Merhaba, e-Devlet alabiliyorum ama bilgileri şu MERNİS panel mi öyle bir şeye düşer diye korkuyorum, sizce alınır mı?
e-devlet hesabı açtığınızda 18 yaşından büyük değilseniz nerdeyse hiçbir şey yapamıyorsunuz, eğer e-okul için açacaksanız gerek yok giriş yapamıyorsunuz.

e-Devlet hesabı açtığınızda 18 yaşından büyük değilseniz neredeyse hiçbir şey yapamıyorsunuz, eğer e-Okul için açacaksanız gerek yok giriş yapamıyorsunuz.

e-Okul için zaten anne veya babasınınki lazım. Kendisininki ile anca çocuklarınınkine bakar.

Geri
Yukarı