Çözüldü E-mail adresinde büyük harf olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Renkli

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Webmaster<?php Fullstack ?>
Arkadaşlar kendime büyük harfler içeren bir e-mail adresi açabilir miyim? Mailde büyük harf olur mu?

Çözüm
Üniversitedeki hocama sordum. Mail adresini açarken sadece küçük harf kullanabiliyormuşuz. Fakat sonradan biri posta göndereceğinde e-mail adresimizi büyük harfle yazsa bile bize e-posta ulaşıyormuş. Yani büyük küçük harf fark etmiyormuş.

Keşke hocamdan önce siz yazsaydınız da sizi çözüm işaretleseydim :)
Üniversitedeki hocama sordum. Mail adresini açarken sadece küçük harf kullanabiliyormuşuz. Fakat sonradan biri posta göndereceğinde e-mail adresimizi büyük harfle yazsa bile bize e-posta ulaşıyormuş. Yani büyük küçük harf fark etmiyormuş.

Çözüm

Arkadaşın dediği gibi arkaplanda çalışan bir programlama dili ile zaten onu güvenlik açısından büyük/küçük harfe duyarlılığını yapmışlar. Yani Sen büyük harf göndersen bile PHP fonksiyonu ile o küçültülüyor ve öyle gönderme işlemi gerçekleştiriliyor.

Örneğin:

$send_to = lowercase($_POST["email"]);

Yeni konular

Geri
Yukarı