E-ticaret nasıl yapılır?

womanizer217

Decapat
Daha fazla  
Ailemde daha önce hiç ticaret yapan bile yok. Halihazırda 10k kadar bir sermayem var fakat sermaye sorun değil. Asıl problem hiç tecrübemin olmaması. Şirket kurmam gerektiğini falan biliyorum fakat hiç e-ticaret yapmadığım için işin nasıl yürüdüğü konusunda hiçbir fikrim yok. Tecrübesi olanlar ve halihazırda yapanlar beni aydınlatırsa sevinirim. Ayrıca sorularım:
- Hangi platformu tercih etmek mantıklı ve neden?
- Ne kadar sermayem olmalı? Şu anki paramın üzerine ekleyebilirim.
Son olarak amacım hemen zengin olmak değil, işi öğrenmek. Gidip de tişört tasarlamak falan değil bildiğiniz gerçek işi yapmak istiyorum. 18 yaşındayım fakat çocuk kafa yapısında değilim buna göre cevap verin.

Son düzenleyen: Moderatör:
E ticaret sitesi kurmak kolayda, asıl mesele ne satacağız :)

Onu ben de dusunuyorum kanka :) site kurmak zaten cok kolay onemli olan trafik yaratmak.

Mekan açmak daha mantıklı olur, internet dünyası yarısından fazlası yalan bilgiler ile dolu herkes bir yerde bir şey sahibi görünüyor ama kimse de bir şey yok.

Hocam mekan acmak da cok maliyetli degil mi satin alsaniz fiyatlar ucmus kiralasaniz da ucuk ayrica stopaj falan var.

Yaşlarımız aynı herhalde, bende bu işi çok kurmayı düşündüm uzun süredir, fakat YouTube'da kısa bir araştırma yaptığımda artık millet bu işin suyunu çıkarmış yani bu iş bize ekmek yedirmez.Millet çinde mal üretip, çinde satış yaptırıyor oturduğu yerde, öyle bir duruma geldi artık.Biz bunu yapanlarla nereden, nasıl rekabet edebilecez ki.
Kendi sattığımız ürünlerimiz olsa olurda belki yine zor, millet alış fiyatına mal alıp satıyor resmen.
Bir ara ikinci el temiz ürünleri alıp satmayı denedim de beceremedim yinede.Bazen çok ucuz fiyatlarla değerli ürünler geliyor siteye.Araştırmak lazım aslında, belki yapılabilir.

Yaşlarımız aynı herhalde, bende bu işi çok kurmayı düşündüm uzun süredir, fakat YouTube'da kısa bir araştırma yaptığımda artık millet bu işin suyunu çıkarmış yani bu iş bize ekmek yedirmez. Millet Çin'de mal üretip, Çin'de satış yaptırıyor oturduğu yerde, öyle bir duruma geldi artık. Biz bunu yapanlarla nereden, nasıl rekabet edebileceğiz ki.
Kendi sattığımız ürünlerimiz olsa olurda belki yine zor, millet alış fiyatına mal alıp satıyor resmen.
Bir ara ikinci el temiz ürünleri alıp satmayı denedim de beceremedim yine de. Bazen çok ucuz fiyatlarla değerli ürünler geliyor siteye. Araştırmak lazım aslında, belki yapılabilir.

Hocam en iyisi üretici olmak fakat üretici olmak ticaret yapmaktan çok çok daha pahalı gibi duruyor. Ama koyduğunuz sermaye de hakkını veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı