E6300 sisteme macOS kurulumu

EsatKa

Hectopat
Makaleler
2
@566156 Hocam merhaba, şu anda sizin bana attığınız linkteki macOS Catalina 10.15.7 sürümünü indiriyorum, bir yandanda balenaEtcher'ı yükledim, ISO kurulumu bitince haber vereceğim. Ayrıca şu videoyu izleyerek yapmayı düşünüyorum ama videodaki BIOS ayarlarının hiçbiri benim BIOS'umda yok sıkıntı olur mu?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@566156 Hocam USB'ye yazdırdım, ama ekranın sol üst köşesinde (tam hatırlamıyorum hatayı ancak.) Failed to boot location! Veya buna benzer bir hata veriyor, ne yapmam lazım?

Sorunu yarım çözdüm gibi, 4 farklı EFI ile denedim, 0.7.1 ve 0.7.4 sürümlerinde 3 farklı seçenek geliyor macOS kurulumu falan diye, ama o ekranda 2-3 saniye bekledikten sonra siyah bir ekranda sol yukarıda bu platform bu macOS X sürümü ile uyumlu değil falan yazıyor, o ekranda MacOS'u kura bassam bile aynı şekilde.

Son düzenleme:
SMBIOS'u iMac10,1 olarak ayarlayıp deneyin.

SMBIOS'u iMac10, 1 olarak ayarlayıp deneyin.

Teşekkürler hocam, bu arada bu ne işe yarıyor? Seri numara falan diyorlar geçersiz veya geçerli seri numarası nasıl bulacağım?

Teşekkürler hocam, bu arada bu ne işe yarıyor?
Desteklenmeyen platform hatası almışsınız, bu hatanın sebebi SMBIOS yüzünden. Kısaca açıklamak gerekirse SMBIOS sistem kimliğidir.
Seri numara falan diyorlar geçersiz veya geçerli seri numarası nasıl bulacağım?
Şimdilik kurulum amacıyla SMBIOS'u ayarlayıp deneyin, kurulum başarılı olursa onları kontrol edersiniz.

Desteklenmeyen platform hatası almışsınız, bu hatanın sebebi SMBIOS yüzünden. Kısaca açıklamak gerekirse SMBIOS sistem kimliğidir.

Şimdilik kurulum amacıyla SMBIOS'u ayarlayıp deneyin, kurulum başarılı olursa onları kontrol edersiniz.

Maalesef olmadı hocam, ben ilk öncelikle EFI klasörünü USB'nin içine attım, ondan sonra comet klasörünü seçtim, ondan sonra ise ayarları yaptıktan sonra ismini config.plist olarak değiştirdim, bir hatamı yaptım? @e.n.e.s hocam rahatsız ediyorum ama üzerinden neredeyse 1 saat geçti mesajı görmediniz galiba.

Son düzenleme:
Hocam Comet Lake Config'i ile açılmaz ki zaten. Aşağıdaki EFI ile direkt deneme yapın, olmazsa SMBIOS ayarlayıp deneyin.

Kusura bakmayın hocam, deneyeceğim.

@e.n.e.s Hocam denedim, Sürümü kur tarzındaki yazıya bastım, sistem yeniden başladı ve normal Windows açıldı, normalde o kurma seçeneklerinin olduğu ekran gelmeden önce yazı falan yazmıyordu bu sefer 5-6 satır bir şeyler yazdı ve öyle o ekrana geldi. SMBIOS ayarlarını yapayım mı?

Düzenleme: SMBIOS ayarlarını yaptım, ama hala daha olmuyor, kura bastıktan sonra sistem yeniden başlıyor, ya ben SMBIOS ayarlarını yanlış yapıyorum, ya da sistemim buna el vermiyor. Sm BIOS ayarlarını yaptığım Config'de bu:
USB'ye geliyorum bu bilgisayar kısmında> EFI> OC> aşağıda üç adet dosya var. DS_Store, OpenCore. EFI ve config.plist diye, ben config.plist'e yapıyorum bu işlemleri, herhangi bir şekilde dosya adını vs. Değiştirmiyorum.

Herneyse.. boşuna uğraş yapıyorum gibime geldi, sabahtan beri bununla uğraşıyorum ve hiçbir ilerleme kaydedemedim, sizin vaktinizi boşuna çaldım, uğraş ve emekleriniz için teşekkürler, konuya eklemek istediğiniz bir şey varsa yazabilirsiniz, iyi akşamlar.
@566156 @Losephus @e.n.e.s

Son düzenleme:
Ben bu işlemcinin biraz benzeri ile OS X kurabilmiştim sorunsuz, config'i bulursam atacağım. Ayrıca zaman çalma falan yok hocam yardımcı olmaya çalışıyoruz ve ben bunu yapmaktan sıkılmıyorum.

Ben bu işlemcinin biraz benzeri ile OS X kurabilmiştim sorunsuz, config'i bulursam atacağım. Ayrıca zaman çalma falan yok hocam yardımcı olmaya çalışıyoruz ve ben bunu yapmaktan sıkılmıyorum.
00:000 00:000 OCS: No schema for FullNvramAccess at 5 index, context <Tools>!
00:000 00:000 OCS: No schema for LoadEarly at 3 index, context <Drivers>!
10:204 10:204 OC: Prelinked injection USBInjectAll.kext (V0.7.6) - Invalid Parameter
10:288 00:084 OC: Prelinked injection telemetrap.kext (V0.22) - Invalid Parameter

Böyle bir hata vermiş hocam log da buldum.
Ayrıca ben smbıos ayarlarını USB> EFI> OC klasörünün içindeki config dosyasına yapıyordum, yanlış mı yapıyordum?

Geri
Yukarı