E7500 GT210 sisteme kaç Watt PSU yeterlidir?

ahmetoyunda0q

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Hesap Kullanılmıyor
Sistemim aşağıdadır.
Anakart: ASUS P5KPL AM-SE,
İşlemci: Intel Core 2 Duo E7500,
Ekran Kartı: Nvidia GT 210,
Ram: 2x2GB,

+ Olarak 1 tane harici fan kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim aşağıdadır.
Anakart: ASUS P5KPL AM-SE,
İşlemci: Intel Core 2 Duo E7500,
Ekran kartı: NVIDIA GT 210,
RAM: 2x2GB,

+ Olarak 1 tane harici fan kullanıyorum.

Minimum 250watt işinizi görecektir benim tavsiyem 350-400 Watt'lık kaliteli bir PSU. Bu siteden ölçüm yapabilirsiniz. Power Supply Calculator - PSU Calculator | OuterVision

Hocam bende 250 watt var kasa çalışıyor fakat ekran yok no Signal siyah ekran sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

RAM'leri vesaire söküp denedinizmi. Anakarttan görüntü almayı denediniz mi?

Minimum 250watt işinizi görecektir benim tavsiyem 350-400 Watt'lık kaliteli bir PSU. Bu siteden ölçüm yapabilirsiniz. Power Supply Calculator - PSU Calculator | OuterVision

RAM'leri vesaire söküp denedinizmi. Anakarttan görüntü almayı denediniz mi?
Evet hiç bir türlü gelmiyor. Ek fanı takılı değilken geldi fakat takılınca gitti. Dün bir daha deneyeyim dedim DVD kablosunu çıkartmıştım ek fanı da, yine görüntü alamadım öyle durdu kasa. Bugün sabah çalıştırdım (bu arada kasa prize bağlı) görüntü geldi şimdi tekrar kabloları taktım çıkarttığım kasayı topladım yine görüntü yok. Bende bu sorunlardan böyle birşey olabileceğini düşündüm.

@LioNesS27Tr Siz ne düşünüyorsunuz?

Evet hiçbir türlü gelmiyor. Ek fanı takılı değilken geldi fakat takılınca gitti. Dün bir daha deneyeyim dedim DVD kablosunu çıkartmıştım ek fanı da, yine görüntü alamadım öyle durdu kasa. Bugün sabah çalıştırdım (bu arada kasa prize bağlı) görüntü geldi şimdi tekrar kabloları taktım çıkarttığım kasayı topladım yine görüntü yok. Bende bu sorunlardan böyle bir şey olabileceğini düşündüm.

BIOS pilini çıkartın 20-30 saniye bekletin daha sonra tekrar görüntü almak için deneyin.

Onu da yaptım hocam başka bir yöntem var mı?

Dostum son çare kendine güveniyorsan tüm sistemi tek tek çıkartıp dikkatlice teker teker çalıştırarak denemek eğer olmaz ise anakartında bir problem olabilir. Bu arada anakartın tüm slotlarını kontrol et toz veya leke olabilir ve işlemci pinlerini de kontrol et yamuk pin olabilir.

Dostum son çare kendine güveniyorsan tüm sistemi tek tek çıkartıp dikkatlice teker teker çalıştırarak denemek eğer olmaz ise anakartında bir problem olabilir. Bu arada anakartın tüm slotlarını kontrol et toz veya leke olabilir ve işlemci pinlerini de kontrol et yamuk pin olabilir.
Zaten yukarda dediğim no signal hatasını aldığımda ilk onu yaptım devamında yukarıdaki olanlar oldu

Geri
Yukarı