4080 Super için kaç watt PSU yeterlidir?

Phantomx

Femtopat
Daha fazla  
İyi geceler, 7800x3D işlemcili, Gigabyte Aorus Master 4080 Super ekran kartlı ve X670e Aorus Master anakartlı sistem için kaç watt PSU gereklidir? 850W düşünüyorum fakat 1000W mı almak gerekir onu bilemiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ya bazı videolara vesaire baktım önerilen psu wattı 850 diyor ama 1000w koyanlar da vardı dedim limitte kullanmayayım sıkıntı çıkmasın eğer 850w kurtarırsa sıkıntı çıkarmazsa 850w alırım o zaman 1000 watta gerek yoksa eğer

850W yeterli olur ancak sadece güç olarak bakmayın, burada marka ve modelinde önemi var.

Ya bazı videolara vesaire baktım önerilen PSU wattı 850 diyor ama 1000W koyanlar da vardı dedim limitte kullanmayayım sıkıntı çıkmasın eğer 850W kurtarırsa sıkıntı çıkarmazsa 850W alırım o zaman 1000 watta gerek yoksa eğer.

1000 fazla gelir hocam, dedigim gibi 12v cıkısından 700 ve üstü veren PSU kurtarır sizi.

850W yeterlidir ancak model seçimi konusunda biz yardımcı olalım ki fiyatını hak etmeyen ürünler almayasınız.

Limit değil fazlası ile yeterli.
Corsair Rm850x shift modeli veya Fspnin 850 wattlık psu modelini düşünüyorum.

Son düzenleme:
Onu düşünmeyin öyle, fiyatlarını hak etmiyorlar şu an. Siz bütçenizi belirtin en iyisine karar verelim.
Çok teşekkür ederim fiyat konusunda bir sıkıntım yok psu için önemli bileşen olduğu için en iyisi hangisiyse onu alma düşüncesindeyim ama önerdiğiniz bir psu varsa ona da bakabilirim elbet :)

850W yeterli olur ancak sadece güç olarak bakmayın, burada marka ve modelinde önemi var.
Dediğim gibi Rm850x shift veya Fsp markasının 850 wattlık modelini düşünüyordum ama başka bir öneriniz varsa eğer ona da bakarım incelerim :)

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim fiyat konusunda bir sıkıntım yok psu için önemli bileşen olduğu için en iyisi hangisiyse onu alma düşüncesindeyim ama önerdiğiniz bir psu varsa ona da bakabilirim elbet :)

Rica ederim, bakalım şimdi. ATX 3.0 ve PCI-e 5.0 olan ünitelere bakacağız. Düz RM850x alırsanız 12VHPWR dönüştürücüsü ile kullanmanız gerekecek ve top tier modellerde bu sağlıklı değil.

Şimdi kaliteye çok önem veriyorsanız, alabileceğiniz minimum fiyattaki kaliteli 12VHPWR çıkışı olan PSU şu:

Şu var ama hakkında detaylı bilgi şu anlık bulunmadığı için önermem:

Şimdi bu modellerden sonraki atacağım modeller arasından ilk attığım BFG Gold'a göre daha kaliteli modeller 5500 TL fiyattan başlıyor:

Seçenekler bunlar. A850G ile PX850G'nin kalitesi aynı. İkisinin de üreticisi aynı, kullandığı platform da aynı. Performans olarak da hemen hemen aynılar. A850G almanın anlamı yok yani onu eledik artık.

Xigmatek Fury GD gayet kaliteli bir ürün ama PX850G karşısında kaybediyor iç yapısal anlamda. Performans konusunda çok benzerler ama.

Bunlar dışındaki modeller fiyatlarını hak etmiyorlar artık. Önerim PX850G olur bütçe limiti yoksa.

Geri
Yukarı