Çözüm E900 Pro veya drop Plus USB temassızlık

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
13
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sistem: Ryzen 5 1600AF 3.8 All Core / Asrock B450M Pro4 / HyperX Fury 2x8 3600Mhz Cl16 OC / SilverStone PermaFrost 240 / EVGA RTX 3060Tİ FTW3 Ultra LHR / XPG İnvader
Bu sorun genel bir sorun açık konuşmak gerekirse ve birçok kişi de bu durumdan muzdarip gördüğüm kadarı ile.

Bunu ilk başta farklı bir şekilde çözmeye çalıştım başarısız oldum.

Normalde içinin resmini vs çekerdim ancak sonradan aklıma geldiğinden konu şu anda açabilecek durumda da olmadığımı varsayarsak yazmak durumundayım.

Kulaklığın içini açtım devreyi ortaya çıkarıp Type-C girişini yamulttum olmadı başarısızlıkla sonuçlandı.

Bundan sonra ise üstünden bastırarak içe doğru yamultum denedim ve bu da başarısızlıkla sonuçlandı.

O sırada babam tüm kontrolü ele alıp kesin çözümü buldu. Elinizde olan 400 veya 800'lük bir zımpara ile resimdeki gibi bir yüzeyi zımparalayın.

1665784539047.png

Bundan sonra ise yapılacak işlem çok basit. Lehim telinden biraz lehim eriterek zımparaladığınız yüzeye ince bir şekilde lehimi yayın. Ardından ise deneyin baktınız biraz zorlanıyor girmekte aynı şekilde biraz zımparalayın lehimli yüzeyi ve bu sefer aşağıdaki resimdeki gibi bir yüzey elde edeceksiniz.

1665784627343.png

Bu sayede de yuvaya gayet sıkı bir şekilde oturacak ve oynama yapmayacaktır. Takması ve çıkarması ilk haline göre daha zor olacaktır ancak en ufak sarsıntıda yaşanan sinir bozucu ses kesintisine bir çözüm olacaktır hem de maliyete girmeden yeni kablo vs almadan.

Konumu okuduğunuz için teşekkürler hayırlı günler dilerim bu arada ürünün iki yüzeyi de zımparalı halde ikinci resimde sol tarafa biraz bakarsanız oradaki lehimin fazlalığı olduğunu göreceksiniz e şimdi ne farkı demeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı