EA FC 24 1080P'de garip gözüküyor

Monarchh

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu gariplik sadece maç esnasında ve gol tekrarının bir sahnesinde var, ara sahnelerde ve gol sevinçleri vs gayet net. Dediğim gariplik ise yani bir keskinlik gibi ayrıca oyuncuların yüzleri net değil piksel piksel, gol tekrarında ise garip bir Motion blur var bu muhabbet monitörün 1080p olmasından mı kaynaklı? Örnek vermek gerekirse NBA 2K21, BF1 vs bunların görüntüleri net ama Days Gone da mesela karakter ve etraf netken çimler vs bir garip gözüküyor bunun sebebi nedir?

En son hangi FIFA oyununu oynadınız bilmiyorum fakat FIFA 22 (old gen)'den FIFA 23'e geçildiğinde aynı garipliği yaşamıştım. Çimler vs. bulanık geliyordu. Sebebini araştırdım, büyük ihtimalle TAA'dan kaynaklanıyor. Aynı bulanıklığı BF 2042 ve konsoldan PC'ye port edilen Spider-Man oyununda da gözlemlemiştim. Sanırım oyunlar belirli bir dönemden itibaren TAA kullanmaya başladı. Ben bu gariplikleri 2 sene önce yaşadığım için şu an gözüme normal geliyor.

En son hangi FIFA oyununu oynadınız bilmiyorum fakat FIFA 22 (old gen)'den FIFA 23'e geçildiğinde aynı garipliği yaşamıştım. Çimler vs. bulanık geliyordu. Sebebini araştırdım, büyük ihtimalle TAA'dan kaynaklanıyor. Aynı bulanıklığı BF 2042 ve konsoldan PC'ye port edilen Spider-Man oyununda da gözlemlemiştim. Sanırım oyunlar belirli bir dönemden itibaren TAA kullanmaya başladı. Ben bu gariplikleri 2 sene önce yaşadığım için şu an gözüme normal geliyor.

FIFA22 ve FIFA 23 oynadım, örnek bir konu Bazı oyunlarda görüntü kötü buradaki FIFA için paylaşılan 1. 3. ve 4. fotoğraflar yaşadığım soruna benzer. Ayrıca görüntü her oyunda kötü değil dediğim gibi mesela NBA2K21 ve BF1 de net, Days Gone da net fakat onda da çimler kötü.

FIFA22 ve FIFA 23 oynadım, örnek bir konu Bazı oyunlarda görüntü kötü buradaki FIFA için paylaşılan 1. 3. ve 4. fotoğraflar yaşadığım soruna benzer. Ayrıca görüntü her oyunda kötü değil dediğim gibi mesela NBA2K21 ve BF1 de net, Days Gone da net fakat onda da çimler kötü.
1500 küsür saat FC24+FIFA 23 oynamış biri olarak görüntüler bana çok normal geldi. Dediğim gibi, bu bir problem değil. TAA bir Anti-aliasing çeşidi ve artıları olduğu gibi bu tarz eksi yönleri de var. NBA 2K21 ve BF1'de bu yöntem kullanılmıyor. Yani sizin değiştirebileceğiniz veya çözebileceğiniz bir sorun değil bu durum.

Geri
Yukarı