EA FC 24 oynarken bilgisayar kapanıyor ama ışıklar yanıyor

Reseph

Picopat
Daha fazla  
EA FC 24 oynarken (FIFA) şu ana kadar hiçbir sorun yaşamazken. İki gündür maçın başında biraz oynadıktan sonra bilgisayar ısınmamasına rağmen fanlar hızlı bir şekilde çalışmaya başlıyor. Daha sonrasında bilgisayar kapanıyor. Bu sırada bilgisayara bağlı olan kol Bluetooth kulaklık hala bağlı ve ışıkları yanıyor ama klavye mouse ve farede ışık yok. Bilgisayarı tuşuna basınca kapanmıyor tuşa basılı tutunca da ışıklar sönüp tekrardan yanıyor ve fişten çekmeden bilgisayar kapanmıyor.

Sistemim.
Ryzen 5500.
ASRock A520M-HVS
6600 XT.
16 RAM.

Dosya Ekleri

• IMG_1317.jpeg
    IMG_1317.jpeg
    245,1 KB · Görüntüleme: 23
EA FC 24 oynarken (FIFA) şu ana kadar hiçbir sorun yaşamazken. İki gündür maçın başında biraz oynadıktan sonra bilgisayar ısınmamasına rağmen fanlar hızlı bir şekilde çalışmaya başlıyor. Daha sonrasında bilgisayar kapanıyor. Bu sırada bilgisayara bağlı olan kol Bluetooth kulaklık hala bağlı ve ışıkları yanıyor ama klavye mouse ve farede ışık yok. Bilgisayarı tuşuna basınca kapanmıyor tuşa basılı tutunca da ışıklar sönüp tekrardan yanıyor ve fişten çekmeden bilgisayar kapanmıyor.

Sistemim.
Ryzen 5500.
ASRock A520M-HVS
6600 XT.
16 RAM.

PSU kaynaklı olabilir. Veya ekran kartı driver kaynaklıda olabilir gibi. PSU kaç watt? OC yaptınız mı?

Ekran kartı driver çöküyor olabilir. En son ne zaman ekran kartınızı güncellediniz? Eski sürüme dönmeyi deneyin. AMD'de bu olaylar çok oluyor.
2 3 ay önce güncelledim ama eski sürüme nasıl geçebileceğimi bilmiyorum

oyunu sil yükle yaptım ve hala düzelmedi pc ye format atmak istemiyorum sanırım bu sorun yüzünden oyunu bırakacağım

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı