Edebiyat netleri nasıl artar?

Promos

Hectopat
Arkadaşlar ben 9.sınıfım. Bizde denemeler 30 edebiyat 30 sosyal 30 mat 30 fen şeklinde matta ortalama 20 doğru civarlarında. Fende de aynı şekilde yapıyorum. Sosyal ise değişiyor bazen 25 bazen 20 civarlarında geliyor. Fakat edebiyata gelince 15 zor yapıyorum. Paragraf çözmek çok sıkıcı geliyor. Sürekli matematik çözmek istiyorum. Yok mu başka yolu?

Arkadaşlar ben 9.sınıfım. Bizde denemeler 30 edebiyat 30 sosyal 30 mat 30 fen şeklinde matta ortalama 20 doğru civarlarında. Fende de aynı şekilde yapıyorum. Sosyal ise değişiyor bazen 25 bazen 20 civarlarında geliyor. Fakat edebiyata gelince 15 zor yapıyorum. Paragraf çözmek çok sıkıcı geliyor. Sürekli matematik çözmek istiyorum. Yok mu başka yolu?
Yok. Sıkılacaksanız başarılı olamazsınız zaten. Yani, sıkılıp birakacaksanız diyorum. Bir zahmet çözün.

İstediğiniz kadar taktik deneyin siz kendinize şu cümleyi kodladıysanız "ben edebiyat çözerken sıkılıyorum. Matematik çözmek istiyorum." işiniz biraz zor olabilir.

Ben evde edebiyat hiç çözmüyordum. Veli toplantısında güzel bir azardan sonra edebiyat dersine de önem vermeye başladım😃. Denemelerde ilk edebiyat çözüyorum artık. Ve çözme sürem arttığı için sıkılma, bıkma, yorulma hislerim minimum şekilde bana yansıyor. Siz de edebiyat dersini, paragraf çözmeyi arttırırsanız bence sıkılmanız gözle görülür şekilde azalır. Hızlandığınız için de aynı şekilde.

Geri
Yukarı