Edebiyat öldü mü?

483544

Decapat
Klasik eserlere baktığımda gerçekten hayret ediyor, büyük hayranlık duyuyorum. Ancak edebiyat alanında yeni çıkmış ürünler hiç çekici ve güzel gelmiyor. Belki bu devirde yaşadığım içindir. Belki de bende eski zamanlar daha çok merak duygusu uyandırıyordur. Bilemiyorum.

Ancak edebiyatın her alanında da sanki bir tıkanıklık var gibi. Hele Türk edebiyatına hiç değinmiyorum bile. Daha doğru düzgün fantastik eser, bilim kurgu çıkartamadık. Neden? Edebiyatımızın potansiyeli mi yok? Veyahut neden mükemmel şairler çıkartamıyoruz artık? Bu yeni nesillerle mi alakalı, yoksa artık biz edebiyattaki kalitenin, potansiyelin sonuna mı geldik?

Yeni yazar adaylarına bakıyorum, yazdıklarına bakıyorum, geçmişte yazar adayı olup bu işi şuan profesyonel olarak yapanlara bakıyorum, hiçbiri gerçekten bir başyapıt denilebilecek bir eser çıkartamıyor. Çıkartan varsa söylerseniz sevinirim.

Yani artık yeni devir sinemada mı işleyecek? Sanat halk içindir anlayışıyla sadece insanların ilgisini çekmek için kısa sahneciklerle mükemmel görüntüler mi, güzel bacaklar mı aşılayacağız? Bu mu yani estetik zevk?

Merhabalar. Ben bu açığı kapatmak için çizgi-roman okuyorum. Eğer ki psikolojik ya da gerilim türünde roman seviyorsanız 'Immortal Hulk' serisini öneririm, bugüne kadar okuduğum en iyi çizgi-roman serisi. Fakat iki tane sorun var: sayfa sayısı 20 civarlarında ve her ay sadece bir sayı çıkıyor. Son sayı olacak olan 50.sayı Ekim'de çıkacak ve iki aya yakın bir süredir yeni sayı çıkmadı. ☹️
Ayrıca, bu seri bittikten sonra maalesef Donny Cates adlı mitoloji dışında hiçbir 'eseri' olmayan ve konuyu tam olarak anlatamayan yazarın başı çektiği beşinci 'Hulk' serisi çıkacak, bu yüzden okumayacağım...

Öldü. Eğitim öldü. Öğretmenler internetten aldıkları bilgileri bize satıyor. Biz öğretmen olacağız biz de bu bilgeleri diğerlerine aktaracağız. Kalite azalıyor. Eğitimin amacı öğretmek değil tanıtmaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı