Edit programlarını açınca RX 7600S'li sistemde 5 10 saniyelik donmalar oluyor

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS TUF A16/AMD Ryzen 7 7735HS/AMD RX7600S/Micron_2400(500gb)/16RAM
Merhaba. Genel olarak edit programlarını kullanırken 5 10 saniyelik donmalar gerçekleşiyor. Bugün bir video kırpmak için CapCut indirdim ama sadece videoyu programa atana kadar canım çıktı. Daha önce Adobe de de oluyordu sildim. Sebebi ne olabilir? Oyunlarda yüksek grafik ayarları kullanıyorum hiçbir sorun ile karşılaşmadım.
Windows 11.
AMD Ryzen 7 7735 HS.
AMD Radeon RX7600s.

Son düzenleyen: Moderatör:
Donmaların nedeni birkaç farklı faktöre bağlı olabilir. Öncelikle, işletim sisteminin ve programların güncel olduğundan emin olun. Ayrıca, bellek ve depolama alanı kullanımınızı kontrol edin, yeterli olup olmadığını görmek önemlidir. Ayrıca, grafik sürücülerinizi güncellediğinizden ve sistem kaynaklarınızı kullanırken arka planda çalışan başka programlar olmadığından emin olun. Bunlar genellikle en yaygın donma sorunlarının çözümünde yardımcı olabilir.

Donmaların nedeni birkaç farklı faktöre bağlı olabilir. Öncelikle, işletim sisteminin ve programların güncel olduğundan emin olun. Ayrıca, bellek ve depolama alanı kullanımınızı kontrol edin, yeterli olup olmadığını görmek önemlidir. Ayrıca, grafik sürücülerinizi güncellediğinizden ve sistem kaynaklarınızı kullanırken arka planda çalışan başka programlar olmadığından emin olun. Bunlar genellikle en yaygın donma sorunlarının çözümünde yardımcı olabilir.

Dün gece Windows'u guncelleyip uyudum. Sabah da CapCut'ı yükledim güncel sekilde.

Dosya Ekleri

• 17140383694137903257888967939325.jpg
    17140383694137903257888967939325.jpg
    228,3 KB · Görüntüleme: 8
Dengeli modda kullanıyordum. Şu an performans a aldım. Donmalar devam ediyor. Yapılacak iş de 1 saatlik videonun 14. dksı ile 37. Dk arası kırpıp render alınacak. Daha kırpamadım. Her tıkladığımda veya space bastığımda donuyor mouse ve ekran.

Mesela kırpma işini hallettim. Render ekranını açtım. Çözünürlük bit seçme kısmı. Laptop CPU sıcaklığı 80 90 oldu. Ben oyunlarda Full grafikde 70 anca görüyorum. Bir terslik var gibi. Hocam cihaz ASUS TUF A16 modeli. Birlikte gelen SSD kullanıyorum. Aygıt Yöneticisi'nden baktığımda micron_2400 diyor.

Mesela kırpma işini hallettim. Render ekranını açtım. Çözünürlük bit seçme kısmı. Laptop CPU sıcaklığı 80 90 oldu. Ben oyunlarda Full grafikde 70 anca görüyorum. Bir terslik var gibi. Hocam cihaz ASUS TUF A16 modeli. Birlikte gelen SSD kullanıyorum. Aygıt Yöneticisi'nden baktığımda micron_2400 diyor.

Hocam performans moduna yeni aldıysanız bilgisayarı yeniden başlatın açılınca da fanları en yüksek modda çalıştırın render alırken de arka planda uygulama açmayın donmayacağını düşünüyorum.

Hocam performans moduna yeni aldıysanız bilgisayarı yeniden başlatın açılınca da fanları en yüksek modda çalıştırın render alırken de arka planda uygulama açmayın donmayacağını düşünüyorum.

Bu donmalar henüz render almamışken gerçekleşiyor. Seç diyorum donuyor. Kes diyorum donuyor. Böl diyorum donuyor.

Geri
Yukarı