Çözüldü Ehliyet olmadan motor satın alınabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ogzkagan

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar ben 125 CC bir motor almak istiyorum. Drift l 125 aklımda olan motorlar arasında ancak şu an 17 yaşındayım. Seneye 18 olacağım bir daha A1 ehliyete para vermek istemiyorum. Zaten b ehliyet alsam 125CC'ye kadar sürebiliyormuşuz. O yüzden motoru şimdi alıp seneye ehliyeti aldıktan sonra süreceğim arada paslanmaması için süreceğim. Sizce alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Zaten b ehliyet alsam 125CC'ye kadar sürebiliyormuşuz.

Hayır. Siz süremezsiniz. 125CC için 2 yıllık b sınıfı ehliyet deneyimi ve hızlandırılmış kurs almanız gerekiyor. 125 CC'ye uygun değilsiniz ama motoru alabilirsiniz. Alım satımda bir sıkıntı yok. Anne veya baba muvaffakatnamesi ile alabilirsiniz.
Arkadaşlar ben 125 CC bir motor almak istiyorum. Drift l 125 aklımda olan motorlar arasında ancak şu an 17 yaşındayım. Seneye 18 olacağım bir daha A1 ehliyete para vermek istemiyorum. Zaten b ehliyet alsam 125CC'ye kadar sürebiliyormuşuz. O yüzden motoru şimdi alıp seneye ehliyeti aldıktan sonra süreceğim arada paslanmaması için süreceğim. Sizce alabilir miyim?

Evet, alınabilir.

Ehliyet olmadan motor alınır, madem bir sene ehliyet için bekleyeceksin en azından biraz daha üstüne ekle Japon bir şeyler almaya çalış derim.

Ömürlük olur.

Yakalanmadığın sürece her şey serbesttir.

Zaten b ehliyet alsam 125CC'ye kadar sürebiliyormuşuz.

Hayır. Siz süremezsiniz. 125CC için 2 yıllık b sınıfı ehliyet deneyimi ve hızlandırılmış kurs almanız gerekiyor. 125 CC'ye uygun değilsiniz ama motoru alabilirsiniz. Alım satımda bir sıkıntı yok. Anne veya baba muvaffakatnamesi ile alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Çözüm
Hayır. Siz süremezsiniz. 125CC için 2 yıllık b sınıfı ehliyet deneyimi ve hızlandırılmış kurs almanız gerekiyor. 125 CC'ye uygun değilsiniz ama motoru alabilirsiniz. Alım satımda bir sıkıntı yok.

Yani A1'i mecburi almak zorundayım alım satım da sıkıntı yoksa sıfır olarak alacağım çünkü piyasa sürekli artıyor.

Hayır. Siz süremezsiniz. 125CC için 2 yıllık b sınıfı ehliyet deneyimi ve hızlandırılmış kurs almanız gerekiyor. 125 CC'ye uygun değilsiniz ama motoru alabilirsiniz. Alım satımda bir sıkıntı yok.

Yakalanmadığın sürece her şey serbesttir.

Ehliyet olmadan motor alınır, madem bir sene ehliyet için bekleyeceksin en azından biraz daha üstüne ekle Japon bir şeyler almaya çalış derim.

Ömürlük olur.

Alım satım yapılabiliyor. Sorun olmaz bu konuda. Fakat ehliyetiniz olmadan kullanmanız yasal değil tabii ki.

Hocam aklımda bir soru daha var boşuna bir daha konu açmayayım ben. Motoru koyacak yerim olmadığı için yakınımda olan bir otoparka abone olup oraya koyacağım. Eğer ki motorum çalınırsa masraflar kime ait oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aklımda bir soru daha var boşuna bir daha konu açmayayim ben motoru koyacak yerim olmadığı için yakınımda olan bir otoparka abone olup oraya koyacağım eğer ki motorum çalınırsa masraflar kime ait oluyor?

Hocam otoparka aittir.

Bizim burada kapalı bir otoparka kamyonet giriyor gece, ve nasıl başarıyorlar bilmiyorum ama kamyonete S1000rr atıp çıkıyorlar.

Sonrasında ne yaşandı bilmiyorum ama oraya motorumu koymuyorum artık.

Hocam otoparkın girişinde görevli var ve sanırsam gecede orada yeni yapıldı zaten güvenlikli olduğunu düşünüyorum. Yani masrafları karşılarsa oraya koyacağım mecburi çünkü koyacak yerim yok oturduğum binada asansör yok girişim çok dar ve 5. katta oturuyorum giriş kat olsa sesten vesaire uyanırım ama işlek caddede oturuyorum her türlü ses var.

Geri
Yukarı