Ehliyet sınavı ne zaman olur?

murat ertunç

Hectopat
İyi günler, ben 3 Aralıkta yazılı sınava girdim ve geçtim ancak direksiyon sınavı ne zaman olacak bir fikrim yok, ehliyet kursunu arıyorum zaten çok cevap vermiyorlardı şimdi de, sene sonu olduğu için bilemiyoruz diyorlar. Sizce ne zaman olur? Tavsiyeleriniz nelerdir?

Yanlış bilmiyor isem sınavlar daha bu geçtiğimiz hafta oldu bir sonraki de yaklaşık 2 ay sonra olabilir.
Diğer sürücü kurslarını arayıp onlardan da bilgi alabilirsiniz: "Ben size şimdi kaydolsam her şey düzgün geçse kaç ay sonra ehliyet sınavına girebilirim acaba?" diyerekten filan.

İyi günler, ben 3 Aralıkta yazılı sınava girdim ve geçtim ancak direksiyon sınavı ne zaman olacak bir fikrim yok, ehliyet kursunu arıyorum zaten çok cevap vermiyorlardı şimdi de, sene sonu olduğu için bilemiyoruz diyorlar. Sizce ne zaman olur? Tavsiyeleriniz nelerdir?
1.5 hafta direksiyon dersi alacaksın. Ortalama 2 hafta sürer direksiyon dersi ve sınavı. Kursun ne zaman dersleri başlatırsa o zaman hesap edersin.

Ehliyet sınavı için ilk önce yazılı sınav olur. Ardından 14 gün direksiyon dersi olur. Direksiyon derslerinin bitiminden sonra her ay direksiyon sınavı olur ülke genelinde. O ay hangi güne denk geliyorsa o gün sınava girersin. Başarısız olursan sürücü kursuna ödeme yapıp diğer ay yine sınava girersin. Genellikle ay ortasında oluyor sınavlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı