Çözüldü Ehliyet ve kimliği birleştirmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emn1212

Picopat
Yer
Edirne
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
vasat
Ehliyet için sınavları ve harç yatırma işlemini bitirdim. Sıramı aldım gerekli her şeyim var. Ehliyeti kimlik kartıyla birlikte olacak şekilde almak istiyorum bunun için önce normal ehliyet almama gerek var mı yoksa direkt oradan söyleyip birleşmiş şekilde alabiliyor muyum?

Çözüm
Birleştirmek için önce normal ehliyetinmi olması gerek yani.
Hocam bakın bir daha söylüyorum ehliyet sınavını geçtiniz ya gideceksiniz nüfüs müdürlüğüne imza atacaksınız sonra kimliğinizi alıp cihaza sokacak ehliyetiniz var olduğuna dair. Ehliyetinizin yeni karta basılıp gönderilmesi 1-2 haftayı bulabilir o süreçte ehliyetiniz kimliğin içinde olduğu için çevirmelerde ehliyeti yeni aldığınızı kargoda geleceğini söyleyeceksiniz. Kimliğin içinde kayıtlı olduğu için tc no verdiğiniz zaman polise sistemde görecek.

Hayır arkadaş başka sebeptenmi biliyorum ona kargoyla yeni kimlik gelmişti direk cihaza sokup hallediyor mu? Yoksa üstünde araba logosu vardı çünkü o yüzden yenimi geliyor diye sordum.
O araba logosu ehliyet kimliği işte.

Tc kimliğiniz ayrı kart ehliyetiniz ayrı kart olacak ama kimliğinizin çipine kayıt edecekler.
Ehliyet için sınavları ve harç yatırma işlemini bitirdim. Sıramı aldım gerekli her şeyim var. Ehliyeti kimlik kartıyla birlikte olacak şekilde almak istiyorum bunun için önce normal ehliyet almama gerek var mı yoksa direkt oradan söyleyip birleşmiş şekilde alabiliyor muyum?
Paranızı yatırdıysanız Nüfüs müdürlüğünde işlemlerden sonra kimliğinizi cihaza sokup tanımlayacaklardır. Ehliyetiniz gelene kadar PTT’den kimliğinizi kullanabilirsiniz. Ehliyetiniz geldikten sonra yanınızda kimliğiniz olsun olmasın ehliyet bulundurmazsanız ceza yersiniz.

Önce sınavları geçmeniz gerek.

Eğer kimlik ile ehliyetinizi birleştirdiyseniz artık yanınızda ehliyet taşımak zorunda değilsiniz. Ehliyet üzerinde kayıtlı olan bilgiler artık yeni çipli kimlik kartınızda da görülebilecek. - Kimlik ile ehliyet birleştirme için ilk şart hem kimlik hem de ehliyetin yeni çipli türde olmasıdır.

Yazdığına göre önce ehliyeti almanız gerek.
Öyle bir seçenek sunmuyorlar ehliyet alımında. En azından bana sunmamışlardı.
Hatta motor için ayrı araba+motor için ayrı 2 tane ehliyet verdiler.

Paranızı yatırdıysanız Nüfüs müdürlüğünde işlemlerden sonra kimliğinizi cihaza sokup tanımlayacaklardır. Ehliyetiniz gelene kadar PTT'den kimliğinizi kullanabilirsiniz. Ehliyetiniz geldikten sonra yanınızda kimliğiniz olsun olmasın ehliyet bulundurmazsanız ceza yersiniz.

Önce sınavları geçmeniz gerek.

Sınavlar bitti yarın sabaha randevu aldım çıkartmaya gideceğim. Bu işlemden sonra yeni kimlikmi geliyor yoksa direkt halloluyor mu?

Ehliyet taşımak zorunda değilsiniz diye bir şey yok taşımak zorundasınız.

Sınavlar bitti yarın sabaha randevu aldım çıkartmaya gideceğim. Bu işlemden sonra yeni kimlikmi geliyor yoksa direkt halloluyor mu?
Yeni kimlik geliyor ne demek hocam? Mevcut kimliğinizi cihaza sokup tanımlayacak ptt kargo ile ehliyetiniz gelene kadar onu kullanacaksınız.

Dosya Ekleri

• IMG_0068.jpeg
    IMG_0068.jpeg
    91,1 KB · Görüntüleme: 12
Birleştirmek için önce normal ehliyetinmi olması gerek yani.
Hocam bakın bir daha söylüyorum ehliyet sınavını geçtiniz ya gideceksiniz nüfüs müdürlüğüne imza atacaksınız sonra kimliğinizi alıp cihaza sokacak ehliyetiniz var olduğuna dair. Ehliyetinizin yeni karta basılıp gönderilmesi 1-2 haftayı bulabilir o süreçte ehliyetiniz kimliğin içinde olduğu için çevirmelerde ehliyeti yeni aldığınızı kargoda geleceğini söyleyeceksiniz. Kimliğin içinde kayıtlı olduğu için tc no verdiğiniz zaman polise sistemde görecek.

Hayır arkadaş başka sebeptenmi biliyorum ona kargoyla yeni kimlik gelmişti direk cihaza sokup hallediyor mu? Yoksa üstünde araba logosu vardı çünkü o yüzden yenimi geliyor diye sordum.

Tc kimliğiniz ayrı kart ehliyetiniz ayrı kart olacak ama kimliğinizin çipine kayıt edecekler.

Çözüm
Hocam bakın bir daha söylüyorum ehliyet sınavını geçtiniz ya gideceksiniz nüfüs müdürlüğüne imza atacaksınız sonra kimliğinizi alıp cihaza sokacak ehliyetiniz var olduğuna dair. Ehliyetinizin yeni karta basılıp gönderilmesi 1-2 haftayı bulabilir o süreçte ehliyetiniz kimliğin içinde olduğu için çevirmelerde ehliyeti yeni aldığınızı kargoda geleceğini söyleyeceksiniz. Kimliğin içinde kayıtlı olduğu için T.C. no verdiğiniz zaman polise sistemde görecek.

T.C. kimliğiniz ayrı kart ehliyetiniz ayrı kart olacak ama kimliğinizin çipine kayıt edecekler.

Tamamdır hocam baştan anlatamadım gibi geldi o yüzden tekrar sordum teşekkürler.

Geri
Yukarı