Ehliyet yasası beklenmeli mi?

cagatay1926

Decapat
Arkadaşlar merhaba, geçenlerde Bakan Soylunun açıklaması ile birkaç eğitim ile birlikte B ehliyet ile 125CC motosiklet kullanımının önü açılacağını anlatmıştı, sizce bu yasa beklenmeli mi yoksa A2 ehliyete yazılmak mantıklı mı?
Şahsi düşüncem bu yasa sürücü kurslarından eğitim alınarak yapılacak ve bunun için bir ücret ödenecek, mevcutta B ehliyetim mevcut ve bir sürücü kursu ile görüştüğümde 4200 TL'ye A2 ekletebileceğimi söylediler.
Ayrıca şunu belirtmek istiyorum, bu yasa fikrini ilk duyduğum hafta kendime Mondial Drift L 125 aldım garajımda bekliyor kendim sürmeyi öğreniyorum mahalle arasında, sonuç olarak ileride yükseltme ihtimali göz önüne alındığında şimdiden A2'ye mi yazılmak yoksa bu yasanın çıkmasını mı beklemek daha mantıklı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, geçenlerde Bakan Soylunun açıklaması ile birkaç eğitim ile birlikte B ehliyet ile 125CC motosiklet kullanımının önü açılacağını anlatmıştı, sizce bu yasa beklenmeli mi yoksa A2 ehliyete yazılmak mantıklı mı?
Şahsi düşüncem bu yasa sürücü kurslarından eğitim alınarak yapılacak ve bunun için bir ücret ödenecek, mevcutta B ehliyetim mevcut ve bir sürücü kursu ile görüştüğümde 4200 TL'ye A2 ekletebileceğimi söylediler.
Ayrıca şunu belirtmek istiyorum, bu yasa fikrini ilk duyduğum hafta kendime Mondial Drift L 125 aldım garajımda bekliyor kendim sürmeyi öğreniyorum mahalle arasında, sonuç olarak ileride yükseltme ihtimali göz önüne alındığında şimdiden A2'ye mi yazılmak yoksa bu yasanın çıkmasını mı beklemek daha mantıklı?

İleri sürüş eğitmenliği yapıyorum öncelikle bunu söyleyerek başlamak istiyorum.

Yasayı bekleyebilirsin ama yasa 125CC senin de bildiğin üzere, A2 ehliyet ise 47 beygire kadar izin veriyor. (47 dahil değil). Yasanın çıkması sana şu anda sahip olduğun motoru kullanmana izin verecek fakat A2 alırsan ortalama 600CC'ye kadar kullanabileceksin. Eğer ben sürebilirim vs gibi düşüncen varsa aynı fiyata A sınıfı al bütün hepsini kullan. Fakat burada kendine bir sınır belirlemen lazım çünkü 600CC üzeri farklı bir dünya.
"Hayat 299km/h'den sonra başlar" olayı var

Yasayı bekleyebilirsin ama yasa 125CC senin de bildiğin üzere, A2 ehliyet ise 47 beygire kadar izin veriyor. (47 dahil değil). Yasanın çıkması sana şu anda sahip olduğun motoru kullanmana izin verecek fakat A2 alırsan ortalama 600CC'ye kadar kullanabileceksin. Eğer ben sürebilirim vs gibi düşüncen varsa aynı fiyata A sınıfı al bütün hepsini kullan. Fakat burada kendine bir sınır belirlemen lazım çünkü 600CC üzeri farklı bir dünya.
"Hayat 299km/h'den sonra başlar" olayı var
Hocam çevresel faktörler bir yana kendimi temkinli bir sürücü olarak görüyorum, ki zaten şu an 50cc bir motosiklet ile motor serüvenim başladı, hem ekonomik düzeyde hem kendi dünyamda vermiş olduğum kararlardan dolayı 450-500CC üstüne çıkmayacağımı düşünüyorum.

Yasayı bekleyebilirsin ama yasa 125CC senin de bildiğin üzere, A2 ehliyet ise 47 beygire kadar izin veriyor. (47 dahil değil). Yasanın çıkması sana şu anda sahip olduğun motoru kullanmana izin verecek fakat A2 alırsan ortalama 600CC'ye kadar kullanabileceksin. Eğer ben sürebilirim vs gibi düşüncen varsa aynı fiyata a sınıfı al bütün hepsini kullan. Fakat burada kendine bir sınır belirlemen lazım çünkü 600CC üzeri farklı bir dünya.
"hayat 299km/h'den sonra başlar" olayı var.

A ehliyet direkt alinamiyor A2 deneyimin olmali.

A ehliyet direkt alinamiyor A2 deneyimin olmali.

Yaş sınırı var 25 üstüysen direk alıyorsun, eğer 25 altıysan 2 yıl A2 istiyor

Hocam çevresel faktörler bir yana kendimi temkinli bir sürücü olarak görüyorum, ki zaten şu an 50CC bir motosiklet ile motor serüvenim başladı, hem ekonomik düzeyde hem kendi dünyamda vermiş olduğum kararlardan dolayı 450-500CC üstüne çıkmayacağımı düşünüyorum.

Kendime hakim olurum diyorsan dediğim gibi. Kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı