Ekran kare kare oluyor

Furkan_D

Kilopat
Sosyal Tayfı
Herkese merhabalar güzel insanlar, bazen bu ekranla karşılaşıyorum. Bu sorun nedir? Bilgisayarı kapatıp açtığımda düzelmiş oluyor, bu neden böyle oluyor? O ekranla karşılaştığım zaman hiçbir şey yapamıyorum.

Kapatıp açtığımda düzelmiş oluyor. İkinci fotoğraf kapatıp actigim da gördüğünüz gibi normal. Sık sık çıkmıyor, arada böyle oluyor.
IMG_20200915_225510.jpg
IMG_20200915_225828.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırsam sisteminiz hasar alınca bu sorunla karşılaşmaya başlamıştınız. Önceki açtığınız konudan hatırlıyorum. O yüzden bence ekran kartı arızası olma olasılığı çok daha ağır basıyor.

Birçok nedeni olabilir. Öncelikli olarak ekran kartı sürücüsü güncel değilse güncelleyin. BIOS güncel değilse güncelleyin. Sorunlara gelirsek ekran kartı veya onun kablo arızası veya RAM arızası ağır basıyor. Önce Memtest86 ile RAM'de bir sıkıntı var mı yok mu ona bakmanızı öneririm. Eğer sıkıntı yoksa sonrasında ekran kartını çıkarıp tekrar takınız. Eğer devam ediyorsa başka bir ekran kartı kablosuyla deneyiniz. Yine de devam ediyorsa ekran kartında sorun vardır muhtemelen. Bilgisayarınızı garantiye göndermenizi öneririm.

GPU'da donanımsal bir sıkıntı var sanırım.

AMD ekran kartı kronik sorun.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı