El Capitan Kurarken Laptop kapanıyor

Hasan Güzey

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ben Laptoba Mac EL Capitan kurmak istedim. Kurarken bitirime 14 dakika kala laptop kapanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba; Benim bilgisayarımın özellikleri şöyle:
Model: Dell Inspiron N5010
İşlemci: İntel Core i3 CPU M330 2.13 GHz
RAM: 8 GB DDR3 Bellek
Ekran Kartı :AMD Mobility Radeon HD5000 series 1GB 128bit DX11
Wireless: Realtek RTL8191SE Wireless Lan 802.11n
Anakart: Denn İnc. 052F31 İntel/A15
HDD: 500 GB Seagate
Audio: High Definition Audio Aygıtı
Lan: Realtek PCIe FE Family Controller

Şöyle Ayrıntılı bir şekilde anlatırsanız iyi olur Hocam

Laptop kapanması ağır yükten ve ısınmadan olayı olabilir... CPU'nun termal macunlarını yenileyin, hava kanallarındaki tozlanma varsa giderin.

USB harddiske kurmayı denedin mi? Eğer bulabilirsen usb harddisk bul usb 2'den bağla ve onun üzerine kurulum yapmayı dene...

peki deneyeceğim hocam. Ama başka kimse bunun gibi bir sorunla karşılaşmamız

Bende acaba benim sistemimle mi ilgili diye sordum kendime. Acaba benim sistem uyumlu mu hocam @talatimac ?

Denemeden bilemezsin... Sonuçta burda uygulanan yöntemler deneme amaçlı... Google'de kullandığın laptopa El-Capitan veya Yosemite kurabilen var mı? Var sa kurulması ve çalıştırılması mümkündür... Daha önce mac kullandıysan ki bağımlılık yapar mutlaka bir yolunu bulur yüklersin. Eğer sırf meraktan kurmak istiyorsan çok araştırmalısın... Windowsa benzemez Mac OSX. Çoğu kişi kurduktan kısa bir süre sonra windowsa dönüş yapıyor...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı