Elden Ring hangi NPC ne işe yarar?

Ahmed.arif

Decipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rx6600 Ekran Kartı
Ryzen 5 5500 İşlemci
A320M-C R2.0 Anakart
16GB Corsair Ram
Elden Ring de 58 level oldum köprü gibi bir yerde ara sıra zıplayarak çekiçle vuran abiyi, bir de uzun bir süre merdiven tırmanıp uçan yaratıkları öldürdükten sonra elinde kılıçla hızlı hızlı üstüme sürünerek koşan kertenkeleye benzer canavarı öldürdüm. Bu kertenkeleden önce de bir yerden geçerken bir ejderha havadan süzülüp olduğum yere düştü onu öldürdüm. Bu oyunda tek yapmam gereken level kasıp yaratık öldürmek mi? Evet bundan da keyif alıyorum ama oyunda onlarca NPC var bunlar ne işe yarıyor hiçbir fikrim yok. Öldürdüğüm Boss'ların bile hikaye Boss'u mu yoksa item veren boss mu olduğunu anlayamıyorum. Bana bunları açıklayabilir misiniz? En azından hangi NPC önemli, hangi NPC'ye niye gitmeliyim diye açıklarsanız bile benim için yeterli olacaktır. Bu kafa karışıklığından kurtulmam lazım. Bir de bulduğum itemler var tabii. Sürekli bir şeyler buluyorum ama acaba gereksiz şeyler mi yoksa işe yarar şeyler mi anlam veremiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
NPC'lerin belirli kısımları çoğunlukla yan görevler ve soulslarda bu yan görevleri takip etmek öyle düz oynayarak yapılacak iş değil. NPC'lerin bir kısmının yan görevi oyunun farklı sonlarını açıyor diğer NPC'lerin de bazıları Incantations ve Sorceries'lar açmaya yarıyor vs. Ben oyunu eksiksiz her şeyiyle yaptım ama şu an tekrar oynasam hangi NPC'nin görevi nasıl ilerliyordu diye sorsan aklımda gram bir şey kalmadı. Oyunla ilgili yapılan wiki sayfası var orada aradağın her şeyin cevabını eksiksiz bulabilirsin.

Sürekli bir şeyler buluyorum ama acaba gereksiz şeyler mi yoksa işe yarar şeyler mi anlam veremiyorum.

Etrafta topladığın meyveler, çiçekler vs ise onlar ile craft yapıyorsun. Mesela zehirlendiysen onun etkisini geçirmeye yarayan materyali falan etraftan ve mağaralardan topladığın şeylerle üretiyorsun. Silahlar olarak da her silah oynayan kişinin tarzına göre işe yarayabilir.

Oyundaki asıl amacımız uyandirilip ağaca koşup boss kesip elden lord olmak. Ama tanıştığımız her karakterin ayrı veya birbiri ile bağlantılı görev zincirleri var bunları internetten araştırıp yapabilirsin, görevlerin güzel ödülleri var ve farklı oyun sonlarını açıyor. Ranni görev zinciri, milicent vs böyle gidiyor. Oyundan zevk alma kısmı, keşif ve bu görev maceralarımız ardından lord olmak.

Elden Ring de 58 level oldum köprü gibi bir yerde ara sıra zıplayarak çekiçle vuran abiyi, bir de uzun bir süre merdiven tırmanıp uçan yaratıkları öldürdükten sonra elinde kılıçla hızlı hızlı üstüme sürünerek koşan kertenkeleye benzer canavarı öldürdüm. Bu kertenkeleden önce de bir yerden geçerken bir ejderha havadan süzülüp olduğum yere düştü onu öldürdüm. Bu oyunda tek yapmam gereken level kasıp yaratık öldürmek mi? Evet bundan da keyif alıyorum ama oyunda onlarca NPC var bunlar ne işe yarıyor hiçbir fikrim yok. Öldürdüğüm Boss'ların bile hikaye Boss'u mu yoksa item veren boss mu olduğunu anlayamıyorum. Bana bunları açıklayabilir misiniz? En azından hangi NPC önemli, hangi NPC'ye niye gitmeliyim diye açıklarsanız bile benim için yeterli olacaktır. Bu kafa karışıklığından kurtulmam lazım. Bir de bulduğum itemler var tabii. Sürekli bir şeyler buluyorum ama acaba gereksiz şeyler mi yoksa işe yarar şeyler mi anlam veremiyorum.

Yukarıda arkadaş gerekli cevabı vermiş ama bence oyunu %100 senaryoyu görerek biliyorsan internetten(örneğin Reddit Elden Ring sayfasında olması lazım) oyunda en baştan en sonra nerelere gitmen, hangi NPC'ler ile konuşman gerektiğini söyleyen bir rehber var onu takip edersen bütün yan görevleri tamamlayarak son noktaya ulaşırsın. Görev bosslarını ise şöyle anlayabilirsin, kestikten sonra "great rune" düşürenler ana hikaye bosslarıdır. Ayrıca şu soy ağacı kaba taslak kesmen gereken godları gösteriyor.

1686895913529.png

Yeni konular

Geri
Yukarı